Aktualności

13-09-2017-13:24:00

Znamy szczegóły nowej płyty Andrzeja Piasecznego!Andrzej Piaseczny zapowiada premierę nowego albumu! Płyta ukaże się już w październiku.

Okładka albumu fot. Sony Music Polska

Album zatytułowano "O mnie, o tobie, o nas". Okładkę prezentujemy obok. Premiera 13 października. Na płycie dziesięć piosenek, którymi Piaseczny zaskoczy zarówno swoich wiernych fanów, jak i tych, którzy do tej pory podchodzili do nagrań wokalisty z dystansem.

Płyta to wynik współpracy Andrzeja z Anią Dąbrowską. - Dla nas obojga było oczywiste, że prędzej czy później znowu się spotkamy – przyznaje Piaseczny. – Los zetknął nas ponownie w pierwszej edycji "The Voice of Poland" i znów zamieniliśmy na ten temat kilka zdań: może powinniśmy, może kiedyś, może za chwilę... Kwitło to więc bardzo wiele lat i wreszcie wydało owoce.

Z jednej strony słychać w nich charakterystyczny sznyt Ani, z drugiej – to bez wątpienia styl i klimat Andrzeja. O pogodzenie dwóch żywiołów w studiu zadbał Michał Przytuła. Stary, dobry znajomy, z którym Piaseczny współpracował jeszcze w latach 90., a którego uchu do dobrej, przebojowej muzyki zawdzięczamy również produkcje Kayah czy Reni Jusis.

- Naprawdę zatęskniłem za Michałem, z którym nie pracowałem od wielu lat. To było wystarczającym powodem, żeby się z nim spotkać i powiedzieć: "Słuchaj, zróbmy coś. Tak dawno niczego razem nie robiliśmy, a kiedyś było naprawdę fajnie". "Fajnie" to zresztą nieodpowiednie, zbyt płaskie słowo. Tym bardziej, że wkład Michała w tę płytę był znacznie większy, niż można się domyślać czytając książeczkę – przyznaje wokalista.

Przytuła nadał ostateczną formę utworom, których treść wypływa z osobistych doświadczeń Andrzeja Piasecznego, ale dotyczy spraw znanych nam wszystkim. To piosenki o miłości i przyjaźni, o tym, że warto dawać sobie drugą szansę i o tym, że każdy dzień wśród najbliższych jest na wagę złota.

- Piosenki o uczuciach są uniwersalne – podkreśla wokalista. - Opowiadam więc o sobie, ale mogą się w tym odnaleźć inni ludzie, jeśli tylko tego chcą.

Płytę zwiastuje singiel "My (O mnie, o tobie, o nas) oraz "Wszystko dobrze".

W tym roku Andrzej Piaseczny obchodzi 25-lecie pracy artystycznej. Daty nadchodzących koncertów można znaleźć tutaj.

źródło: Ania/Koncertomania.pl

Podziel się na facebooku!