Aktualności

25-09-2017-13:55:13

Filmowy Freddie Mercury znalazł kochanka

Udostępnij! Tweetnij!

Aaron McCusker, znany z produkcji "Shameless - Niepokorni" czy "Fortitude", dołączył do obsady filmu "Bohemian Rhapsody", który opowie historię rockowej grupy Queen.

Aaron McCusker i Kenneth Mitchell fot. ABC

Aktor wcieli się w kochanka Freddiego Mercury'ego, Jima Huttona. Mężczyzna był fryzjerem, stylistą i partnerem wokalisty Queen przez sześć ostatnich lat życia rockmana. Pozostał przy nim podczas choroby i był przy jego śmierci.

Przypomnijmy, że charyzmatycznego frontmana zagra Rami Malek ("Mr. Robot"). Partnerować mu będą Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon).

Akcja filmu skupi się na okresie od założenia legendarnego zespołu, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku.

Udział potwierdzili także Mike Myers, Lucy Boynton i Allen Leech. Za kamerą obrazu stanie specjalista od X-Menów, Bryan Singer ("Podejrzani"). Anthony McCarten napisał najnowszą wersję scenariusza.

Premiera zapowiedziana została na 25 grudnia 2018 roku.

Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity, jak "Bohemian Rhapsody", "We Are The Champions", "Under Pressure", "Radio Ga Ga", "A Kind Of Magic", "I Want It All" czy "Innuendo".

Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.

Udostępnij! Tweetnij!