Aktualności

12-10-2017-19:30:00

Patrick the Pan z nową piosenką na urodzinyPatrick the Pan wrócił z nowym utworem, do którego zaprosił Ralpha Kaminskiego.

Patrick The Pan fot. Archiwum artysty

- Za dwa dni mam urodziny, dlatego w ramach prezentu dla siebie i dla Was, z wielką dumą i szczęściem, ale również z potworną ulgą i zmęczeniem przedstawiam Wam "Imiona Tajfunów" - pierwszy oficjalny singiel mojej trzeciej płyty, która ukaże się w przyszłym roku - napisał na Facebooku artysta.

W realizacji nagrania wokalistę wspomógł nie tylko Ralph Kaminski.

- Muzyka i słowa to ja - dodaje. - Większość gitar elektrycznych zagrał Kuba Duda. Bębny Adam Stępniowski. Partię smyczków, którą sobie wymyśliłem zaaranżował i upiększył Wawrzyniec Topa. Dodatkowo zagrał jeszcze na kontrabasie. Na smyczkach zagrały: Ania Korczyńska (skrzypce), Adrianna Kafel (wiolonczela), Paulina Matusiak (skrzypce) i Joanna Kapusta (altówka). Miks i mastering mistrzu Bartek Magdoń.

Utwór można znaleźć pod tym adresem.

Pod pseudonimem Patrick The Pan ukrywa się Piotr Madej, wokalista, gitarzysta i pianista, twórca muzyki alternatywnej. Na koncie ma dwa albumy "Something of an End" (2014) i "…niczym jak liśćmi" (2014).

Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor tworzący autorska muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jego debiutancki album "Morze" (2016) odniósł spory sukces komercyjny a przede wszystkim zyskał doskonały odbiór prasy i mediów i na kilku blogach został wręcz uznany za płytę roku.

Podziel się na facebooku!