Aktualności

21-10-2017-00:11:15

Mike Patton komponuje pod Stephena KingaMike Patton nawiązał współpracę z Netfliksem. Wokalista znany m.in. z Faith No More przygotował muzykę do filmu "1922" na podstawie prozy Stephena Kinga.

Mike Patton fot. Go Ahead

Za scenariusz i reżyserię produkcji, która właśnie została udostępniona na platformie odpowiada Zak Hilditch.

130-stronicowe opowiadanie "1922" jest przedstawione z perspektywy Wilfreda Jamesa, który przyznał się do zabicia żony Arlette w Nebrasce. Po zakopaniu ciała, zaczyna być terroryzowany przez szczury i wkrótce zaczyna wierzyć, że duch żony ją nawiedza. Thomas Jane gra Wilfreda, a Molly Parker jego żonę. W obsadzie znaleźli się również Dylan Schmid, Kaitlyn Bernard, Brian D'Arcy James i Neal McDonough.

Z napisów widzowie dowiedzą się, że Mike Patton napisał muzykę do obrazu. Poszerzona wersja ścieżki dźwiękowej ukaże się nakładem jego wytwórni Ipecac Recordings w 2018 roku.Patton znany także z zespołów Tomahawk, Dead Cross i Fantomas, wcześniej odpowiadał za soundtracki do filmów "Drugie oblicze" i "Adrenalina 2. Pod napięciem".

Ostatnie wydawnictwo Amerykanina to imienny longplay supergrupy Dead Cross z sierpnia 2017 roku. W skład kapeli poza Pattonem wchodzą Dave Lombardo (Slayer, Suicidal Tendencies, Misfits), Justin Pearson (The Locust, Head Wound City) i Michael Crain.

Podziel się na facebooku!