Aktualności

22-10-2017-16:26:00

Bob Dylan składa hołd Tomowi PettyBob Dylan postanowił złożyć hołd swojemu zmarłemu przyjacielowi. Podczas sobotniego koncertu w Kolorado fani usłyszeli "Learning to Fly".

Tom Petty fot. Warner Music Poland

Koncert odbył się dzień po urodzinach Petty'ego, który gdyby żył, skończyłby 67 lat. Bisując Dylan pojawił się na scenie grając "Learning to Fly". 

Fanowskie nagranie można zobaczyć w odtwarzaczu poniżej.

Dylan i Petty grali wspólnie w zespole Traveling Wilburys. Petty zmarł na początku października. W jednym z wywiadów Dylan przyznał, że jest to dla niego wstrząsająca informacje. "Był wspaniałym wykonawcą, wspaniałym przyjacielem. Nigdy go nie zapomnę," powiedział Dylan.

Tom Petty zmarł 2 października. Miał 66 lat.

Znany był przede wszystkim jako wokalista formacji Tom Petty and the Heartbreakers, z którą wylansował przeboje "The Waiting", "Don't Come Around Here No More", "Free Fallin'", "Learning to Fly" czy "Into the Great Wide Open". Dorobek bandu zamyka zamyka longplay "Hypnotic Eye" z lipca 2014 roku. Petty był też członkiem supergrupy Traveling Wilburys i kapeli Mudcrutch.

W 2002 roku Amerykanin został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W trakcie trwającej od lat 70. kariery sprzedał ponad 80 milionów płyt.

źródło: Ania/Koncertomania.pl

Podziel się na facebooku!