Aktualności

10-01-2018-01:12:44

Radiohead nie pozwali Lany Del Rey

Udostępnij! Tweetnij!

Wbrew temu, co twierdzi Lana Del Ray, Radiohead nie pozwali wokalistki, acz jest między artystami konflikt dotyczący piosenek "Get Free" i "Creep".

Lana Del Rey fot. Universal Music Polska

Jak twierdzą Anglicy, Lana Del Rey miała dopuścić się plagiatu i w swoim utworze "Get Free" wykorzystać elementy "Creep". Dyskusja trwa, Radiohead potwierdzają, że dostrzegają podobieństwa, ale na razie żaden pozew nie został złożony. - To oczywiste, że wersy "Get Free" mają te same muzyczne elementy, co "Creep", więc domagamy się, by przypisano je twórcom "Creep" - powiedział rzecznik Warner/Chappell.

Tymczasem Amerykanka kilka dni temu pisała na Twitterze, że została pozwana przez zespół i że Radiohead domagają się 100 procent praw wydawniczych. Dodała, że ponieważ nie udało się dojść do porozumienia, sprawa trafi do sądu.

Poniżej można posłuchać i porównać "Creep" i "Get Free".

Piosenka "Get Free" promuje najnowszy krążek Lany Del Rey, "Lust For Life", który ukazał się w lipcu 2017 roku. Lana Del Rey zasłynęła singlami "Video Games" i "Born to Die", które promowały album "Born To Die". Słuchaczy zachwycił nieco staromodny styl artystki i jej ciepły, głęboki głos. Inne jej przeboje to "Summertime Sadness", "National Anthem" i "Dark Paradise".

"Creep pochodzi z albumu "Pablo Honey" (1993). Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się "OK Computer" (1997) i "Kid A" (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to "A Moon Shaped Pool" z maja 2016 roku.Udostępnij! Tweetnij!