Aktualności

18-01-2018-21:04:00

Posłuchaj pierwszego singla zespołu BAiKA

Udostępnij! Tweetnij!

Duet BAiKA, w którego skład wchodzą Piotr Banach i Katarzyna Sondej zaprezentował pierwszy singiel zwiastujący ich debiutancki krążek. Kompozycja nosi tytuł "Jesteś".

Okładka albumu

Opowiada relacjach, które każdemu z nas są bliskie i zapowiada premierę krążka "Byty zależne", którą zaplanowano na luty. Piosenki można posłuchać w odtwarzaczu poniżej.

"To moja dwudziesta nagrana płyta. Myślę, że słychać na niej wszystko to, co robiłem wcześniej. Rock, reggae, elektronika, nawet trochę punka. To swoiste podsumowanie 30 lat mojej muzycznej działalności, bo tyle mniej więcej minęło od czasu, gdy po raz pierwszy zawitałem do studia nagraniowego. Jeśli to jubileusz, to nie mogłem sobie wymarzyć lepszego. Jest dobrze," powiedział Banach.

"Czekaliśmy na siebie. Zupełnie,  jak te krzesła na okładce, z których jedno ma siedzisko, ale nie ma oparcia, a drugie ma oparcie, lecz brak mu siedziska, za to połączone w jeden mebel stają się w pełni funkcjonalne i służą ludziom, tak Piotrek i ja potrzebowaliśmy siebie nawzajem. Ja użyczyłam mu swojego głosu, on stworzył dla mnie wszystkie piosenki i napisał teksty. Tak powstały "Byty zależne", które wspólnie składamy w Państwa ręce," powiedziała Kafi.

Album "Byty zależne" to zbiór czternastu autorskich kompozycji w których pobrzmiewają echa różnych stylistyk - od rocka po elektronikę. Wszystkie teksty napisane są po polsku i opisują relacje zachodzące pomiędzy bliskimi sobie ludźmi, co sprawia, że każdy może w nich odnaleźć trochę własnych uczuć i doświadczeń. Płyta ukaże się 9 lutego.

źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: BAiKA