Aktualności

01-02-2018-22:36:00

5 albumów polecanych w lutym. Na te płyty czekamy!

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

5 albumów polecanych w lutym. Zestaw może skromny ilościowo, ale czy równie skromny okaże się jakościowo? Na liście polskie i zagraniczne płyty. Wyczekiwany album Justina Timberlake'a i debiut duetu BaiKa. 

2 lutego

Justin Timberlake - Man of the Woods

Premiera piątego studyjnego albumu Justina Timberlake'a to jedno z największych wydarzeń w amerykańskim popie na początku 2018 roku. Z premierą płyty "Man of the Woods", nazwaną w ten sposób na cześć syna Justina i Jessici Biel, wiąże się także występ muzyka na SuperBowl. Płytę zwiastują single "Filthy", "Supplies" i "Say Something".

Album to wspólne dzieło wielu producentów. Mieszanka popu, elektroniki i... dźwięków charakterystycznych dla country. W pisaniu piosenek brał udział m.in. Pharrell Williams, a za produkcję odpowiada m.in. The Neptunes i Timbaland. "Man of the Woods" to zbiór 16 utworów, w tym dwóch duetów. Materiał trwa łącznie ponad godzinę.

9 lutego

MGMT - Little Dark Age

Czwarta studyjna płyta MGMT ukaże się 9 lutego. Na album zatytułowany "Little Dark Age" trafi dziesięć piosenek. Pośród nich znajduje się tytułowy singiel, udostępniony już w październiku. Za produkcję albumu odpowiada MGMT, Dave Fridmann i Patrick Wimberly.

9 lutego

BaiKa - Byty zależne

Luty zapowiada się interesująco także jeśli chodzi o nasze krajowe premiery. 9 lutego ukażę się debiutanci album projektu BaiKa, który tworzą Katarzyna Sondej (Kafi) i Piotr Banach.

Album "Byty zależne" to zbiór siedemnastu autorskich kompozycji w których pobrzmiewają echa różnych stylistyk - od rocka, przez elektronikę do reggae. Wszystkie teksty napisane są po polsku i opisują relacje zachodzące pomiędzy bliskimi sobie ludźmi, co sprawia, że każdy może w nich odnaleźć odrobinę siebie.

9 lutego

Franz Ferdinand - Always Ascending

Z nową płytą powraca również Franz Ferdinand. Album "Always Ascending" to ich pierwszy krążek z Julianem Corriem w składzie. Wydawnictwo zwiastują single "Always Ascending", "Feel the Love Go" i "Lazy Boy". Oprócz nich na płycie znajdzie się jeszcze siedem kompozycji. Promując płytę zespół wystąpi w Polsce. Szczegóły wydarzenia są dostępne tutaj.

16 lutego

Lao Che - Wiedza o społeczeństwie

Ostatnia propozycja na naszej liście to nowy studyjny krążek Lao Che. Album "Wiedza o społeczeństwie" ukaże się 16 lutego i zapowiada go utwór "Nie raj". Na płycie zespół sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych.

Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr "Emade" Waglewski oraz Filip "Wieża" Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk - Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
01-02-2018-22:36:00

Podziel się na facebooku!


newsy.