Aktualności

09-02-2018-00:59:10

Kreator gwiazdą wrocławskiej 3-Majówki

Udostępnij! Tweetnij!

1 maja we Wrocławiu gitarzyści z całej Europy już po raz szesnasty spróbują pobić Gitarowy Rekord Guinnessa. W koncercie towarzyszącym temu gitarowemu świętu wystąpi jedna z największych legend thrash metalu na świecie - Kreator.

Kreator fot. Archiwum zespołu

Kreator założony został w 1982 roku przez wokalistę i gitarzystę Mille Petrozzę oraz perkusistę Jürgena "Ventora" Reila. Debiutancki album grupy "EndlessPain" został nagrany w zaledwie dziesięć dni i wstrząsnął sceną muzyczną. Do dziś uznawany jest za jedno z najważniejszych źródeł inspiracji dla blackmetalowych zespołów, a pochodzący z tej płyty utwór "Flag of Hate" przeszedł do światowego kanonu.

Zespół wydał niedawno swój czternasty studyjny album "Gods of Violence", który stanowi esencję stylu Kreatora - piekielnie szybki i brutalny odjazd, który wpływowy portal Metal Injection wycenił na 9,5 gwiazdki.

Koncert Kreatora będzie częścią festiwalu 3-Majówka 2018, który rozpoczyna sezon plenerowych imprez w Polsce. Swój udział w imprezie w dniach 1-3 maja potwierdzili do tej pory również: The Dead Daisies, Vader, Kult, Perfect, Organek, Nocny Kochanek, Pidżama Porno, Jelonek, Me And That Man, Coma, Ayo, Percival Schuttenbach w projekcie "Wild Hunt Live", Grubson, The Dumplings, Mikromusic, Dubioza Kolektiv, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Waglewski Fisz Emade, O.S.T.R. oraz Miuosh.

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Kreator