Aktualności

15-05-2018-14:30:00

Tauron Life Festival Oświęcim: poznaj tegoroczne gwiazdy!

Podziel się na facebooku!

Miesiąc dzieli nas od tegorocznej edycji Tauron Life Festival. W tym roku, między 14 a 16 czerwca w Oświęcimiu spotkają się artyści znani, lubiani, ale przede wszystkim reprezentujący różne oblicza muzyki. Czas przyjrzeć się zagranicznym gwiazdom festiwalu z bliska!

Alvaro Soler - piątek, 15 czerwca 2018

Młody, uzdolniony, uwielbiany przez polską publiczność. Alvaro Soler to hiszpański wokalista i autor piosenek, który na ten rok zaplanował premierę nowej studyjnej płyty. Płyta "Mar de Colores" ukaże się we wrześniu.

Podczas koncertu w Oświęcimiu z pewnością nie zabraknie największego przeboju Alvaro, singla "El Mismo Sol", który ukazał się w 2015 i stał się jedną z najchętniej granych piosenek w Polsce! Muzyk ma też na koncie duet z Moniką Lewczuk, z którą nagrał polsko-hiszpańską wersję utworu "Libre". Koncert w Oświęcimiu będzie pierwszym występem Alvaro w Polsce od czasu występu w trakcie sylwestrowego koncertu w Katowicach.

Santana - piątek, 15 czerwca 2018

Tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać. Carlos Santana to jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów, laureat wielu prestiżowych nagród Grammy. Na koncie ma 7 solowych albumów i aż 24 płyty nagrane wspólnie z zespołem "Santana". Artysta jest jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu!

Czy zagra kultowe już "Maria, Maria", "Europa", "Smooth", czy "Samba Pa Ti"? Mocno liczymy, że tak! Jego koncert odbędzie się już 15 czerwca!

Vera Jonas - piątek, 15 czerwca 2018

Węgierska wokalistka i autorka tekstów Vera Jonas to pierwsza na naszej liście kobieta, która 15 czerwca wystąpi w Oświęcimiu. Przed ukończeniem studiów muzycznych powołała do życia zespół Vera Jonas Experiment. Ich debiutancki krążek "GAME" był dwukrotnie nominowany do Independent Music Awards.

Europe - sobota, 16 czerwca 2018

Tych panów również nie trzeba nikomu przedstawiać. Zespół działa z przerwami od niemal czterech dekad zaskarbiając sobie fanów zarówno wśród młodego, jak i starszego pokolenia, a ich przebój "The Final Countdown" znają wszyscy, nawet jeśli nie wiedzą, że to właśnie Europe za nim stoi.

Podczas koncertu w Oświęcimiu nie powinno zabraknąć kultowych przebojów. Być może usłyszymy "Rock the Night" i "Cherokee". Z pewnością nie zabraknie utworów z nowego krążka grupy, wydanej w październiku 2017 roku płyty "Walk The Earth".

The Stranglers - sobota, 16 czerwca 2018

Line-up tegorocznej edycji festiwalu uzupełnili niedawno panowie z brytyjskiego zespołu The Stranglers. W skład zespołu wchodzą Jet Black (perkusja), Jean-Jacques Burnel (wokal i gitara basowa), Dave Greenfiled (klawisze) i Baz Warne (wokal i gitara). Grupa ma na koncie siedemnaście albumów.

Mimo odejścia w 1990 roku jednego z założycieli grupy, Hugha Cornwella, zespół do dziś pozostaje aktywny i nie zamierza szybko zejść ze sceny. Dziś jest postrzegany jako jeden z najbardziej fascynujących, wiarygodnych i wpływowych zespołów, który pojawił się na brytyjskiej scenie nowofalowej.

Totemo - sobota, 16 czerwca 2018

Ostatni zagraniczny artysta na liście gwiazd Tauron Life Festival to kolejna kobieta. Totemo to pseudonim artystyczny Rotem Or, artystki pochodzącej z Tel-Awiwu. Debiutancką płytę wydała w wieku 18 lat i błyskawicznie została uznana za jedną z najbardziej obiecujących artystek izraelskiej sceny muzyki niezależnej.

Pod pseudonimem Totemo występuje od 2014 roku, gdy na rynku ukazał się jej album "Heavy As My Dreams", ciepło przyjęty zarówno przez krytykę, jak i słuchaczy.

Karnety oraz jednodniowe bilety na tegoroczną edycję festiwalu w Oświęcimiu są dostępne pod tym adresem. Gorąco zapraszamy!

źródło: Ania/Koncertomania.pl
15-05-2018-14:30:00

Podziel się na facebooku!


newsy.