Aktualności

24-05-2018-17:12:00

Wiewiórka na Drzewie wygrali Life On Stage i wystąpią na Life Festivalu!

Udostępnij! Tweetnij!

Tegoroczna edycję konkursu Life On Stage wygrał zespół Wiewiórka na Drzewie i to oni zagrają na scenie Tauron Life Festival Oświęcim 15 czerwca!

Wiewiórka na Drzewie fot. archiwum artysty

Zespół powstał w 2008 roku. Mają na swoim koncie występy na przystanku Woodstock i Czad Destivalu. Teraz wystąpią na oświęcimskiej scenie. W konkursie Life On Stage, dzięki głosom internautów, dotarli do finału wspólnie z Event Urizen, Set The Point i Igą Kozacką. Jury w składzie Darek Maciborek (Dyrektor TLFO), Karolina Kowalska (dziennikarka radia RMF Maxxx), Paweł Gaik (dziennikarz portalu Onet) oraz L.U.C. (artysta TLFO 2018) zadecydowało, że laur zwycięzcy należy się Wiewiórce.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu będziemy mogli wysłuchać kameralnego koncertu Limboskiego i obejrzeć trzy znakomite filmy w ramach “Przystanku Wolność”. O wolności i innych ważnych ideach będzie można też porozmawiać z przedstawicielami organizacji, które podczas TLFO będą prowadzić działania edukacyjne.

“Zniewolony. 12 Years a Slave” (11 czerwca, godz. 18:00) - historia Salomona Northupa, który urodził się na północy jako wolny czarnoskóry człowiek, został jednak uprowadzony i sprzedany na południu Stanów Zjednoczonych, gdzie wciąż panowało niewolnictwo.

“Fuocoammare. Ogień na morzu” (12 czerwca, godz. 18:00) - francusko-włoska produkcja pokazująca życie na Lampedusie, na którą w ciągu roku przybyło 150 tysięcy uchodźców.

“Klub Jimmy’ego” (13 czerwca, godz. 18:00) - film o wolności do wyrażania poglądów, do własnych wyborów i własnego stylu życia, którego akcja dzieje się w pierwszej połowie XX wieku w Irlandii.

9 edycja TLFO odbędzie się w dniach 14-16 czerwca. Festiwalowiczów czeka prawdziwa muzyczna uczta – w piątek wystąpią: Santana, Alvaro Soler, Blue Cafe i Vera Jonas Experiment, a kolejnego dnia na scenie TLFO pojawią się Europe, The Stranglers, L.U.C. i Rebel Babel, Totemo oraz czołówka polskiego rocka niezależnego w ramach wyjątkowego projektu Punk Alive. Bilety do nabycia tutaj.

źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!