Aktualności

06-07-2018-18:15:00

5 premier lipca. Nie możesz ich przegapić!

Okładki omawianych albumów

Podziel się na facebooku!

Nie samymi festiwalami żyje człowiek, choć te zagościły na lipcowej mapie koncertowej w Polsce na dobre. Festiwalowy czas to świetna okazja, aby poznać nowe brzmienia, nowych artystów i posłuchać na żywo nowych płyt. Kto w tym miesiącu powraca z nowym studyjnym albumem? Oto 5 premier lipca, których nie możesz przegapić.

Po magicznym czerwcu, który obfitował w ponad dwadzieścia ciekawych premier muzycznych, lipiec jawi się bardzo spokojnie. Ilość nie świadczy jednak o jakości, więc istnieje spora szansa na to, że pośród 6 lipcowych premier znajdują się perełki. 

6 lipca

Years & Years - Palo Santo

Anglicy z Years & Years wracają z drugim studyjnym krążkiem. Album "Palo Santo" zapowiadają single "Sanctify" i "If You're Over Me". Wśród producentów trzynastu utworów, jakie trafiły na wydawnictwo znaleźć można Grega Kurstina.

Na płycie zespół zwraca się w stronę muzyki z różnych zakątków świata. Sięga po futurystyczny pop, czerpiąc inspirację  kultowych dzieł sci-fi i dorobku artystów, którzy go inspirują, m.in. kompozycje Davida Bowie. Oprócz muzyki album to także osobiste opowieści o byciu człowiekiem, o seksualności, o tożsamości.

6 lipca

Rezerwat - Największe przeboje

Polski zespół rockowy Rezerwat obchodzi 35-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji na rynek trafia płyta "Rezerwat - Największe przeboje", zbiór dwunastu ważnych utworów w karierze grupy. - Ten album to nie jest po prostu składanka z największymi przebojami - mówi Andrzej Adamiak. - Na tej płycie znalazły się naprawdę najważniejsze przeboje - najważniejsze dla fanów, dla mnie i dla historii zespołu.

Wśród niezapomnianych przebojów znalazły kultowe "Parasolki", "Kocha ciebie niebo" czy "Zaopiekuj się mną". Album dostępny od 6 lipca!

20 lipca

The Internet - Hive Mind

Czwarty studyjny album The Internet, "Hive Mind" ukaże się 20 lipca. Na trwającej blisko godzinę płycie znajdzie się trzynaście piosenek, w tym dwa już dostępne single - "Roll (Burbank Funk)" i "Come Over".

"Hive Mind" to propozycja futurystyczno-popowa, która nie powstałaby gdyby nie przerwa w działalności zespołu. Podczas przerwy każdy z członków zespołu wydał solowy album. Teraz wracają na wspólnym krążku.

27 lipca

Daughtry - Cage To Rattle

Następne lipcowe wydawnictwo to nowość od Daughtry, album "Cage To Rattle". Producentem wydawnictwa jest Jacquire King, a całość zwiastuje singiel "Deep End". Oprócz tej piosenki na albumie znajdzie się także piosenka "Backbone", również już dostępna, oraz osiem premierowych utworów.

27 lipca

Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis - Fogg - Pieśniarz Warszawy

Wyjątkowe wydawnictwo ukaże się 27 lipca. Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis wydadzą album "Fogg - Pieśniarz Warszawy". Zestaw czternastu piosenek, których aranżerem jest Marcin Masecki, a producentem Jan Emil Młynarski to hołd dla Mieczysława Fogga, a także opowieść o Polsce, Warszawie, piosence, a więc też o ludziach, którzy je tworzyli. Wydawnictwo ukazuje się w rocznicę Powstania Warszawskiego.

Na albumie gościnnie zaśpiewają: Agata Kulesza, Joanna Kulig, Barbara Kinga Majewska, Szymona Komasa. W dniu premiery albumu w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert zorganizowany w ramach obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Wówczas kompozycje znajdujące się na płycie zadebiutują na żywo.

źródło: Ania/Koncertomania.pl
06-07-2018-18:15:00

Podziel się na facebooku!


newsy.