Aktualności

16-08-2018-16:16:00

Legenda muzyki nie żyje. Zmarła Aretha Franklin

Udostępnij! Tweetnij!

W wieku 76 lat zmarła legenda muzyki, królowa soulu, Aretha Franklin. O jej złym stanie zdrowia od kilku dni informowała rodzina. Na początku tygodnia pojawiły się jednak informacje o poprawie.

Aretha Franklin fot. Sony Music

O śmierci artystki poinformowało Associated Press powołując się na komentarz wydawcy. Artystka zmarła w czwartek, 16 sierpnia, w swoim domu w Detroit w otoczeniu najbliższych. Chorowała na nowotwór.

Kariera Arethy Franklin rozpoczęła się w 1956 roku. Ogromną popularność Amerykanka zdobyła pod koniec lat 60. i na początku 70. XX wieku. Ma na koncie przeboje "I Never Loved A Man (The Way I Love You)", "Respect", "Baby I Love You", "Chain Of Fools", "(Sweet Sweet Baby) Since You've Been Gone", "Think".

Artystka sprzedała ponad 75 milionów płyt na całym świecie. Jest w gronie artystek, które najczęściej gościły na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych - do prestiżowego zestawienia Billboard trafiło aż 112 jej utworów. Otrzymała 18 statuetek Grammy, Złotego Globa oraz, jako pierwsza kobieta, w 1987 roku,została włączona do Rock and Roll Hall of Fame.

Ostatnia płyta Arethy Franklin to "Aretha Franklin Sings The Great Diva Classics" z 2014 roku.

źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!