Aktualności

14-10-2018-21:11:00

Amazon z nowym dokumentem na temat Coldplay. Poznaj szczegóły!

Udostępnij! Tweetnij!

W sieci zaprezentowano zapowiedź nowego dokumentu poświęconego zespołowi Coldplay. Całość już w listopadzie trafi do oferty Amazon. W dokumencie wykorzystano archiwalne nagrania rejestrowane przez dwadzieścia lat działalności zespołu.

Plakat reklamujący dokument

Dokument otrzymał tytuł "A Head Full of Dreams" i od 16 listopada będzie dostępny w ofercie Amazon Prime Video m.in. w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Do międzynarodowej oferty ma trafić pod koniec listopada. Zapowiedź dokumentu prezentujemy poniżej.

Reżyserią dokumentu zajął się Mat Whitecross, który w przeszłości pracował m.in. nad "Supersonic" Oasis. Wybór reżysera nie jest przypadkowy - Mat poznał członków Coldplay jeszcze zanim powstał zespół. Później nagrywał ich pierwsze próby, a gdy zespół zdobywał popularność został reżyserem ich teledysków. Stworzył m.in. klipy do "Paradise" i "A Sky Full Of Stars".

W "A Head Full of Dreams", oprócz wspomnianych już archiwalnych nagrań, wykorzystano również materiał nagrany podczas trasy koncertowej A Head Full of Dreams Tour, która zawitała również do Polski. Premierze dokumentu będzie towarzyszyła premiera trzech nagrań na żywo - m.in. coveru "Stayin’ Alive" The Bee Gees, który rozbrzmiał podczas koncertu Coldplay na Glastonbury w 2016 roku. Dwa pozostałe nagrania to "Us Against the World (Live in Leipzig)" i "Don’t Panic (Live in Paris’)".

Grupa Coldplay w dorobku ma siedem płyt, z których ostatnia to "A Head Full Of Dreams" z grudnia 2015 roku. Na całym świecie ich albumy znalazły ponad 80 milionów nabywców. Zespół 14 lipca wydał EP-kę "Kaleidoscope". Muzycy 18 czerwca 2017 roku wystąpili na PGE Narodowym w Warszawie.

źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Coldplay