Aktualności

19-10-2018-11:48:13

Kwiat Jabłoni prezentuje "Niemożliwe"

Udostępnij! Tweetnij!

Po świetnym przyjęciu pierwszego singla "Dziś późno pójdę spać" (3,3 miliona wyświetleń na YouTube), Kwiat Jabłoni powraca z nowym utworem. Spokojne i emocjonalne "Niemożliwe" zapowiada debiutancki album duetu, który ukaże się na początku 2019 roku.

Kwiat Jabłoni fot. Agora

- "Niemożliwe" opowiada o poczuciu pewnego rodzaju niepokoju towarzyszącego wielu z nas. Chodzi tu o lęk wynikający z tego, że żyjemy w świecie bezustannie napierających na nas informacji z mediów i reklam - mówi mówi Kasia Sienkiewicz. - Codziennie jesteśmy bombardowani wskazówkami dotyczącymi tego jak żyć, jak wyglądać, wpadamy w poczucie, że jesteśmy niewystarczająco dobrzy, biegniemy w niekończącym się wyścigu po sukces, próbujemy zmieniać samych siebie często wbrew potrzebom. To, co nas otacza, nasze zwykłe życie - czyli tytułowe "Niemożliwe" - może być wystarczająco piękne, żeby żyć spokojnie i w zadowoleniu z samego siebie.

Chociaż muzyka Kasi i Jacka pojawiła się zaledwie kilka miesięcy temu, ich pierwsza trasa (jesień 2018) cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Kwiat Jabłoni może pochwalić się wyprzedanymi koncertami w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Lublinie. Reakcje fanów oraz długie kolejki po występach świadczą o tym, że ta muzyka, bardzo organiczna i szczera, wzbudza w słuchaczach wiele emocji.

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Zespół już we wrześniu ruszył w jesienną trasę koncertową, która rozpoczęła się od Festiwalu Sztuki Jabłka w Bełchatowie i będzie trwała do 14 grudnia. Pełna rozpiska nadchodzących występów Kwiatu Jabłoni znajduję się poniżej.

25.10 Toruń - Klub Nrd
26.10 Poznań - Pawilon (Wyprzedany)
09.11 Łomianki - Lemon Tree
16.11 Piaseczno - Dom Kultury
20.11 Zator - Rok
21.11 Wrocław - Stara Piwnica
22.11 Leszno - Zakład
29.11 Warszawa - Hydrozagadka (Wyprzedany)
07.12 Lublin - Próba Cafe (Wyprzedany)
08.12 Lublin - Próba Cafe (Wyprzedany)
09.12 Rzeszów - Underground Pub
14.12 Łódź - Iron Horse

Udostępnij! Tweetnij!