Aktualności

20-10-2018-15:14:45

Andrea Bocelli i Matteo Bocelli śpiewają dla Mackenzie Foy

Udostępnij! Tweetnij!

W sieci pojawił się teledysk do piosenki "Fall on Me" promującej film "Dziadek do orzechów i cztery królestwa".

Mackenzie Foy fot Disney

Piosenkę wykonuje Andrea Bocelli i jego 20-letni syn Matteo Bocelli. W klipie wokaliści pojawiają się przy fortepianie. W teledysku zobaczyć mozna nowe ujęcia z filmu.

Kanwą projektu jest dzieło "Dziadek do orzechów" niemieckiego romantyka E.T.A. Hoffmanna, które wielokrotnie inspirowało różnych artystów, w tym Piotra Czajkowskiego do stworzenia baletu.

Klara (Mackenzie Foy) marzy tylko o jednym - kluczu do szkatułki, w której znajduje się bezcenny prezent od jej nieżyjącej już matki. Złota nić, którą otrzymuje od ojca chrzestnego, sędziego Droselmajera (Morgan Freeman), ma ją zaprowadzić do klucza. Dziewczyna trafia jednak do równoległego świata, w którym poznaje rycerza Filipa (Jayden Fowora-Knight), gang myszy oraz regentów trzech królestw - Śniegu, Kwiatów i Słodyczy. Klara i Filip muszą stawić czoła złej Gignger (Helen Mirren), by zdobyć dla dziewczyny upragniony klucz. W obsadzie znalazła się także Keira Knightley, która wciela się we wróżkę. Misty Copeland zagra w obrazie balerinę w tanecznych sekwencjach.

Tom McCarthy ("Spotlight") napisał scenariusz, a Mark Gordon, Lindy Goldstein, Sam Dickerman i Allison Erlikhman oraz Sara Smith odpowiadają za produkcję obrazu, który stanowi aktorski remake animacji Disneya z 1940 roku. Reżyserią zajęli się Lasse Hallström i Joe Johnston.

Premierę wyznaczono na 2 listopada 2018 roku.

Udostępnij! Tweetnij!