Aktualności

14-11-2018-11:36:03

To Jack White miał zagrać główną rolę w "Narodzinach gwiazdy"

Udostępnij! Tweetnij!

Bradley Cooper rozmawiał z Jackiem White'em na temat głównej roli w musicalu "Narodziny gwiazdy".

Jack White fot. Archiwum Artysty

Ostatecznie obowiązki głównego aktora wziął na siebie reżyser filmu Bradley Cooper. Początkowo jednak twórca chciał zatrudnić do roli profesjonalnego muzyka i rozmawiał w tej sprawie z Jackiem White'em. Nie wiemy nic na temat tego czy Jack White wyraził zainteresowanie. 

- Widziałem się z nim i chciałem by to on zagrał - mówi Bradley Cooper. - Studio jednak nie chciało dać pieniędzy na projekt z nim. 

"Narodziny gwiazdy" to nowa wersją popularnego musicalu. Lady Gaga występuje pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem, Stefani Germanotta, i wciela się w Ally, aspirującą piosenkarkę, której talent odkrywa gwiazdor country, Jackson Maine (Bradley Cooper). Para zaczyna romans i współpracę, jednak im większą popularność zdobywa dziewczyna, tym trudniejsze stają się jej relacje z mentorem. W obsadzie znaleźli się również Sam Elliott, Andrew Dice Clay i Dave Chappelle. Scenariusz napisał Eric Roth ("Monachium", "Forrest Gump"). Bradley Cooper zadebiutował za kamerą. 

Film przyniósł 41 milionów dolarów dochodu w USA podczas weekendu. Jest to czwarta kinowa wersja "Narodzin gwiazdy". W oryginale z 1937 roku zagrali Janet Gaynor i Fredric March. W produkcji George'a Cukora z 1954 wystąpili Judy Garland i James Mason, a w 1976 na ekranie pojawili się Barbra Streisand oraz Kris Kristofferson. 

W Polsce film trafi do kin 30 listopada, a soundtrack ukazał się 5 października. Jack White to amerykański rockman o polskich korzeniach. Rodzina jego matki pochodziła z Polski, on sam urodził się w Detroit. Sukces i uznanie zdobył, współtworząc duet The White Stripes, którego przebój "Seven Nation Army" wybrzmiewa na wszystkich stadionach sportowych. Artysta współtworzy również kapele The Raconteurs i The Dead Weather, oraz stoi na czele wytwórni Third Man. Ostatnio otrzymał nominację do Grammy za nagrany z Beyoncé numer "Don't Hurt Yourself". Jego ostatni solowy longplay to "Boarding House Reach" z 2018 roku.

Udostępnij! Tweetnij!