Aktualności

28-11-2018-23:18:24

Years & Years łączą siły z Jaxem Jonesem

Udostępnij! Tweetnij!

Zarówno dla Years & Years, jak i Jaxa Jonesa, rok 2018 obfitował w sukcesy i wspaniałe wydarzenia. Artyści połączyli siły i zaprezentowali wspólny, singel "Play".

Years & Years fot. Universal Music Polska

Jax Jones pracował już z wieloma wykonawcami (Demi Lovato, Stefflon Don, Mabel, Raye, Ina Wroldsen i wielu innych). Teraz producent, DJ i songwriter połączył siły z trio Years & Years.

- Olly ma wyjątkowy głos: wokalem skupia na sobie uwagę wszystkich. To artysta kompletny. W studiu mieliśmy świetny czas - mówi Jax Jones. - Wspólnie z Years & Years stworzyłem piosenkę z silnymi wpływami UK garage, oddaliśmy także hołd naszym ulubionym gatunkom soul i house.

- Praca z Jaxem była czystą przyjemnością. Przez cały proces wygłupialiśmy się, tańczyliśmy. Miałem mnóstwo pomysłów na tę piosenkę - dodaje Olly Alexander z Years & Years. -Uwielbiam kawałki, przy których można zatracić się na parkiecie, bo wtedy można poczuć się niezniszczalnym. Chciałem, aby ten kawałek mógł wprawić nas w stan podobny do zakochania.

Jax Jones po raz pierwszy trafił na szczyt list przebojów za sprawą "I Got U" z Duke Dumontem. Artysta jako jeden z nielicznych wykonawców z Wielkiej Brytanii trafił na listę Billboard Dance 100 2018 - obok takich sław jak Diplo, Marshmello czy David Guetta. Utwory Jonesa mają łącznie ponad 2,5 miliarda streamów w serwisach cyfrowych. Jax sprzedał ponad 15 milionów singli, a jego klipy obejrzano łącznie ponad 600 milionów razy w YouTube.

Years & Years w tym roku wydali drugą płytę, "Palo Santo". Niedawno zespół odwiedził Polskę, występując m.in. w programach "The Voice of Poland" i "Dzień Dobry TVN". 1 lutego 2019, w ramach The Palo Santo Tour, Olly i koledzy z zespołu wystąpią na warszawskim Torwarze.

Udostępnij! Tweetnij!