Aktualności

17-12-2018-13:01:29

Zobacz koncert Albo Inaczej 2

Udostępnij! Tweetnij!

W sieci pojawił się zapis koncertu Albo Inaczej 2 w Teatrze Muzycznym Roma.

Justyna Święs fot. Paweł Zanio

Albo Inaczej 2 to projekt, w którym spotykają się wokaliści, którzy wraz z zespołem pod kierownictwem Mariusza Obijalskiego reinterpretują klasyki polskiego hip-hopu. Latem koncertowy skład wystąpił m.in. na festiwalach Co Jest Grane 24, Olsztyn Green Festival i Warsaw Challenge. Kulminacją był koncert w warszawskim Teatrze Roma, którego zapis mozna zobaczyć poniżej.

Obok siebie legendy polskiej estrady - Krystyna Prońko, Andrzej Dąbrowski, najpopularniejsi współcześni wokaliści - m.in. Justyna Święs, Rosalie., Piotr Zioła, Ralph Kaminski i ci, którzy budowali rapową scenę niemalże od początku – Grammatik i Flexxip. To cześć składu koncertu, który odbył się 2 listopada w wypełnionym po brzegi Teatrze Muzycznym Roma.

W 2015 w pionierski sposób połączyli odległe pokolenia polskiej muzyki. Na jednym krążku, a później na jednej scenie spotkali się m.in. Krystyna Prońko, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki, Pezet czy Eldo. Legendy krajowej estrady wyśpiewały kultowe hip-hopowe utwory z przełomu wieków. Teraz projekt Albo Inaczej doczekał się kontynuacji! Album "Albo Inaczej 2" ukazał się w maju. Na płycie usłyszymy Fismolla, Monikę Borzym, Natalie Nykiel, Justynę Święs, Rosalie., Darie Zawiałow, Igora (Bass Astral & Igo), Piotra Ziołę, Krzysztofa Zalewskiego, Mroza i Ralpha Kaminskiego! Podobnie jak przy pierwszej płycie artyści zaśpiewali teksty zaczerpnięte z klasyki polskiego hip hopu do muzyki skomponowanej przez Mariusza Obijalskiego specjalnie na tę okazję.

Udostępnij! Tweetnij!