Aktualności

29-11-2019-12:33:10

Pezet i Onar wracają jako Płomień 81

Udostępnij! Tweetnij!

Płomień 81, legendarny skład tworzony przez Pezeta i Onara ogłosił start preorderu nowego albumu "Szkoła 81". Do sieci trafił też klip promujący krążek.

Płomień 81 fot. Spontan Productions

Płomień 81 wraca z albumem po 14 latach od wydania płyty "Historie z sąsiedztwa". Nowe wydawnictwo to kilkanaście premierowych kompozycji, do części których zwrotki i refreny dograli weterani sceny jak i przedstawiciele nowej szkoły rapu.

- Tytuł płyty oddaje to, co chcieliśmy zrobić - mówi Onar. - Mamy swoje lata i staż na scenie, ale nie chcieliśmy robić oldschoolowej płyty. Z drugiej strony mamy 2019, ale nic na siłę, nic wbrew sobie i nic dlatego, że tak teraz brzmi newschool. Chcieliśmy zrobić naszą szkołę, taką, w której dobrze się czujemy, taką, którą się jaramy - Szkołę 81.

Płytę promuje teledysk do utworu "Popiół" wyprodukowanego przez Szweda z gościnnym udziałem Kabe. - Singiel "Popiół" jest najlepszym przykładem, jak można łączyć stare pokolenie z nowym, nie tracąc przy tym niczyjego charakteru - dodaje Onar. - Tak jak przy singlu, tak i przy całej płycie "Szkoła 81", nie potrzebne są podziały, w które nie wchodzimy.Tylko w preorderze na dostępna będzie specjalna edycja albumu zawierająca drugą płytę z nowymi interpretacjami oraz remixami kultowego utworu grupy pt. "Powiedz na osiedlu" oraz zapalniczką typu clipper.

Płomień 81 to zespół założony przez Pezeta i Onara na warszawskim Ursynowie. Grupa wydała trzy albumy. W tym roku zespół obchodzi 20-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji ukazał się utwór "Maradona".

Udostępnij! Tweetnij!