Aktualności

04-09-2020-17:17:00

Birdy wraca z nową piosenką

Udostępnij! Tweetnij!

Wokalistka i songwriterka Birdy przedstawia nowy utwór zatytułowany "Open Your Heart".

Birdy fot. Warner Music Poland

Piosenka zapowiada nadchodzącą EP-kę "Piano Sketches", która ukaże się 6 listopada. Materiał na krążek "Piano Sketches" został napisany i wyprodukowany w czasie wyciszenia, gdy Birdy stroniła od świateł reflektorów. Składający się z czterech utworów zestaw przypomina o wielkim talencie Birdy, a także ukazuje jej artystyczny rozwój odkąd w 2016 roku wydała znakomicie oceniony album "Beautiful Lies". Teraz, mając 24 lata, mulitiplatynowe płyty oraz nominacje do Brit i Grammy na koncie, uznana artystka szykuje się do premiery nowego albumu, który powinien ukazać się w 2021 roku.

- Ostatnie lata spędziłam pracując nad nowym albumem, który ukaże się w przyszłym roku - mówi Birdy. - Nie mogę się doczekać, by podzielić się tym materiałem. Napisałam bardzo dużo muzyki, z której jestem dumna. Wiele z utworów normalnie nie ujrzałoby światła dziennego, ale będę wydawać oszczędnie zaaranżowane utwory w miesiącach poprzedzających premierę płyty.

Birdy została odkryta, gdy miała zaledwie 12 lata. Od tego czasu zgromadziła 3 miliardy odsłuchów w serwisach streamingowych i blisko miliard odsłon na YouTube. Ponadto może pochwalić się ponad 7 milionami miesięcznych streamów na Spotify oraz 4,7 miliona sprzedanych płyt. W wieku 24 lat ma 21 platynowych singli, nominację do Brit Award oraz numer 1 na listach sprzedaży w Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Belgii czy Holandii. Jej oddana grupa fanów, licząca ponad 8 milionów w mediach społecznościowych, wykupiła wszystkie bilety na koncerty w takich salach jak The Roundhouse London, Hammersmith Apollo (dwukrotnie), Sydney Opera House, Albert Hall Manchester czy Shepherd's Bush Empire. Ponadto Birdy występowała na największych muzycznych imprezach, w tym BAFTA Awards czy na ceremonii otwarcia Paraolimpiady 2012 w Londynie. Piosenki Birdy pojawiły się w takich filmach jak "Igrzyska śmierci" (2012), " Merida Waleczna" (2012), "Gwiazd naszych wina" (2014), "Beyond the Lights" (2014) i "Gorzka siedemnastka" (2016).

https://www.youtube.com/embed/Y-_2Ku0bYAM
Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Birdy