Aktualności

07-05-2021-10:30:21

Jack Savoretti w duecie z Nile’em Rodgersem

Udostępnij! Tweetnij!

Jack Savoretti zapowiada album „Europiana” (premiera 25 czerwca) singlem „Who’s Hurting Who” w duecie z legendarnym Nile’em Rodgersem.

Materiały prasowe

Jak mówi Jack Savoretti o swoim najnowszym singlu: - Nile dodaje mu groove’u, glamouru i szyku. Tym właśnie jest „Europiana”, ale ona nie mogłaby powstać bez Nile’a Rodgersa.

„Europiana” to następca przełomowego albumu z 2019, „Singing to Strangers”, który trafił na szczyt sprzedaży list w Wielkiej Brytanii i osiągnął statu złota. Poprzednia płyta była nagrywana w studiu należącym do Ennio Morricone w Rzymie, natomiast „Europiana” powstała w domu Jacka w Oxfordshire.

„Europiana” to nie brzmienie. To odniesienia, inspiracje i emocje. To muzyka wakacji w dzieciństwie, przystosowana do współczesnych czasów – wyjaśnia Savoretti.

Album ponownie wyprodukował Cam Blackwood (George Ezra, London Grammar, Florence & The Machine). W nagraniach udział wziął koncertowy zespół Savorettiego. John Oates nagrał gitarę i chórki do „When You’re Lonely”.

11 utworów na płycie opowiada w dużej mierze o rodzinie, przyjaźni i niepewnej naturze miłości, więc nie jest niespodzianką, że w kilku piosenkach możemy usłyszeć żonę oraz dzieci artysty. – „Singing to Strangers” było moim pierwszym albumem, który nie był w pełni o mnie, co bardzo mi się podobało. „Europiana” idzie o krok dalej. Pojawia się więcej postaci i większe pomysły. Patrzę na świat na zewnątrz, nie do wewnątrz.

„Europiana” brzmi jak niebieskie niebo i słoneczne dni. Bez wątpienia ten album może być soundtrackiem Twojego lata, a pierwszy singiel „Who’s Hurting Who” jest doskonałą tego zapowiedzią.

Jack Savoretti – „Europiana” – lista utworów:

1. I Remember Us

2. Secret Life 

3. Who's Hurting Who

4. When You're Lonely

5. More Than Ever

6. Too Much History 

7. Dancing In The Living Room

8. Each And Every Moment 

9. The Way You Said Goodbye 

10. Calling Me Back To You 

11. War Of Words


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!