Aktualności

12-05-2021-11:55:06

Elton John i Years & Years razem w „It’s a Sin”

Udostępnij! Tweetnij!

W serwisach cyfrowych pojawiła się nowa wersja „It’s a Sin” w wykonaniu Eltona Johna i Years & Years. Artyści zaprezentowali premierowo utwór podczas ceremonii rozdania BRIT 2021.

Materiały prasowe

Spektakularny występ Eltona Johna i Years & Years z BIRT Awards można obejrzeć tutaj: 

To występ niezwykle adekwatny do czasów, w których żyjemy. W latach 80. panowała epidemia AIDS, w 2021 świat mierzy się z pandemią COVID-19. Duet i występ zostały zainspirowane serialem Russella T Daviesa „It’s a Sin” („Bo to grzech”). W samej Wielkiej Brytanii produkcja gromadziła 18-milionową widownię i sprawiła, że temat HIV/AIDS powrócił do debaty publicznej. Olly Alexander zagrał w serialu główną rolę, która spotkała się ze świetnym przyjęciem ze strony widzów i krytyki.

Producentem wspólnej wersji „It’s a Sin” Eltona Johna i Years & Years jest Stuart Price (The Killers, Madonna, Scissor Sisters, Dua Lipa). Singiel wspiera Elton John AIDS Foundation założoną w 1992 roku.

Niedawno Elton John i David Furnish zorganizowali uroczyste oglądanie ceremonii Oscarów, w trakcie którego zebrali 3 mln dolarów na walkę z AIDS. Gala odbyła się po raz pierwszy w sposób wirtualny, a jej gośćmi byli m.in. Lady Gaga, Dua Lipa, Cynthia Erivo i obsada serialu „It’s a Sin”.

100% zyków ze sprzedaży singla „It’s a Sin” Eltona Johna i Years & Years zasili konto Elton John AIDS Foundation.
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!