Aktualności

18-06-2021-13:58:16

Tate McRae (współ)pracuje z Khalidem. Posłuchaj singla "working"

Udostępnij! Tweetnij!

Wschodząca wokalistka, autorka tekstów i tancerka Tate McRae łączy siły z platynowym artystą Khalidem w nowym singlu „working” wydanym za pośrednictwem RCA Records.

Materiały prasowe

Optymistyczny letni utwór został wyprodukowany przez Joela Little (Taylor Swift, Imagine Dragons). Piosenkarka mówi: „Jestem bardzo podekscytowana tym utworem. Zazwyczaj wydaję sporo całkiem emocjonalnych piosenek, ale ta jest po prostu prostym letnim hitem. Świetnie bawiliśmy się przy tworzeniu jej”.

Tate pojawiła się ostatnio w singlu DJ Regarda z Troyem Sivanem i w utworze blackbear „u love u”. Niedawno wydała również sześcioutworową EP-kę „TOO YOUNG TO BE SAD”.

Przełomowy singiel Tate „you broke me first” osiągnął pierwsze miejsce w radiu Top 40 i ma ponad miliard streamów na całym świecie. Utwór przez 5 tygodni zapewniał jej 1. miejsce na liście wschodzących artystów Billboard, a w zeszłym roku był na 1. miejscu w dance radio. Multiplatynowy kawałek osiągnął sukces w prawie dwudziestu krajach.

Tate rośnie w siłę. Obecnie ma ponad 2 miliardy odtworzeń z ponad 3,3 milionami subskrybentów i ponad 500 milionami wyświetleń filmów na YouTube. Została wymieniona między innymi na liście Forbes 30 Under 30 jako najmłodszy muzyk pośród trzydziestu wschodzących nazwisk.

Tate McRae pochodzi z Calgary w Kanadzie, a do 6 roku życia mieszkała w Omanie. Dała się poznać jako tancerka, zajmując drugie miejsce w 13. sezonie serialu FOX So You Think You Can Dance. Trzykrotnie zdobyła tytuł Najlepszego Tancerza podczas prestiżowych Dance Awards. Tate uruchomiła swój kanał na YouTube i serię „Create with Tate”, w której konsekwentnie wydaje oryginalną muzykę.

Khalid to multiplatynowy artysta, okrzyknięty przez magazyn Time jednym z najbardziej wpływowych ludzi roku 2019. Jego pierwszy singiel „Location” (wydany na chwilę przed ukończeniem przez niego liceum) pokrył się w Polsce platyną. Niedługo po premierze kawałka, Khalid podpisał kontrakt z wytwórnią Right Hand Music Group/RCA Records i wydał debiutancki album „American Teen”. Jego drugi album „Free Spirit” (ponad 5 miliardów streamów!) zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Top 200. Co ciekawe, znajduje się na niej nominowany do nagrody Grammy utwór „Talk”.

Muzykę nazywanego przez Rolling Stone „cudownym dzieckiem popu” artysty otworzono łącznie ponad 16 miliardów razy na całym świecie. Khalid był nominowany do 6 nagród Grammy i zdobył wiele nagród, w tym 6 Billboard Music Awards i 3 American Music Awards. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Normani („Love Lies”), Halsey i Benny Blanco („Eastside”), a także z Billie Eilish, Shawnem Mendesem i Marshmello.

Burmistrz El Paso wręczył artyście klucz do miasta i ustanowił 13 września Dniem Khalida. Wraz ze swoją mamą Khalid założył fundację The Great Khalid Foundation, która zajmuje się pomocą potrzebującym rodzinom. W 2020 roku Khalid wypuścił wyczekiwany singiel „Eleven”, na którym gościnnie pojawiła się Summer Walker, a także numer z Disclosure – „Know Your Worth”.
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!