Aktualności

23-06-2021-09:55:24

Years & Years śpiewa Lady Gagę

Udostępnij! Tweetnij!

Lady Gaga ujawnia kolejnego artystę z „Born This Way Reimagined”. Years & Years prezentuje nową wersję „The Edge of Glory”.

Materiały prasowe

Lady Gaga przedstawia kolejnego artystę, który dołączył do świętowania 10-lecia albumu „Born This Way”: to Years & Years, czyli Olly Alexander, z coverem „The Edge of Glory”. Premiera „Born This Way The Tenth Anniversary” zapowiedziana jest na 25 czerwca. Na album, poza oryginalną tracklistą, trafi 6 coverów wykonanych przez artystów reprezentujących i/lub wspierających środowisko LGBTQIA+. Poza Years & Years są to m.in. Kylie Minogue i Orville Peck.Lady Gaga – „Born This Way The Tenth Anniversary” – lista utworów:

1. „Marry the Night”
2. „Born This Way”
3. „Government Hooker”
4. „Judas”
5. „Americano”
6. „Hair”
7. „Scheiße”
8. „Bloody Mary”
9. „Bad Kids”
10. „Highway Unicorn (Road to Love)”
11. „Heavy Metal Lover”
12. „Electric Chapel”
13. „Yoü and I”
14. „The Edge of Glory”

Lady Gaga – „Born This Way Reimagined” – lista utworów:

1. „Marry the Night” - Kylie Minogue 

2. „Judas” - Big Freedia

3. „Highway Unicorn (Road to Love)” - by artist to be announced

4. „Yoü and I” - by artist to be announced

5. „The Edge of Glory” - Years & Years

6. „Born This Way (The Country Road Version)" - Orville Peck

Jako lider Years & Years, Olly Alexander stał się jedną z najciekawszych gwiazd współczesnego popu. Artysta ma na koncie dwa świetnie przyjęte albumy, 5 nominacji do BRIT, wyprzedane trasy koncertowe na całym świecie, a także bogaty dorobek aktorski.

Olly jest także nieustraszonym, jedynym w swoim rodzaju głosem wsparcia dla środowiska LGBTQ+. Okazywał je na różne sposoby, czy to podczas poruszającej przemowy w trakcie występu na Glastonbury 2016 czy w dokumencie BBC „Olly Alexander: Growing Up Gay”, jak również w intrygującym świecie stworzonym wokół „Palo Salto” (premierze płyty towarzyszył film krótkometrażowymi z Judi Dench i Benem Whishawem).

W 2021 Olly zagrał w serialu „It’s A Sin” („Bo to grzech” dostępne w HBO GO), który pobił rekordy oglądalności Channel 4 – ponad 18 mln odtworzeni po premierze. Produkcja spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony fanów i krytyków. Po premierze fundacja Terrene Higgins Trust zanotowała czterokrotny wzrost zainteresowania testami na HIV. W ramach promocji serialu, artysta wykonał utwór „It’s A Sin” z Eltonem Johnem podczas 2021 BRIT Awards.

W 2021 ukazał się też pierwszy premierowy materiał od czasu wydanego w 2018 „Palo Santo” – singiel „Starstruck”. Years & Years stawia wyzwanie tradycyjnemu postrzeganiu tożsamości oraz seksualności w sposób, który jest zarówno nowy dla popu, jak i całkowicie autorski w wykonaniu Olly’ego Alexandra.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: LADY GAGA