Aktualności

16-07-2021-09:33:00

Eros Ramazzotti świętuje 25 lat albumu „Dove c'è musica”

Udostępnij! Tweetnij!

Po raz pierwszy w historii, dwa albumy Erosa Ramazzottiego: „Dove c'è musica” oraz „Donde Hay Musica” dostępne są we wszystkich serwisach digitalowych w zremasterowanej wersji, jak również na podwójnych, niebieskich winylach.

Materiały prasowe

W tym roku Eros Ramazzotti świętuje 25 lat od premiery ikonicznych albumów nagranych po włosku i hiszpańsku. Te dwie katalogowe płyty Sony Music stanowią kamień milowy w historii muzyki włoskiej i międzynarodowej. To dopiero początek świętowania kolejnego etapu kariery Erosa, a na nadchodzące miesiące przygotowane są ekskluzywne wydania płyt z jego dyskografii w winylowych wersjach.

#EROS21 będzie intensywnym dialogiem między przeszłością, a teraźniejszością dla bijącego rekordy piosenkarza i autora tekstów. To wyjątkowa artystyczna podróż, która rozpoczyna się 16 lipca, w dniu premiery winylowych wersji jednych z najbardziej kultowych tytułów w jego dyskografii.25 lat po pierwszym wydaniu „Dove c'è musica”, który był siódmym albumem artysty, ukazuje się on na dwóch, niebieskich, 180-gramowych winylach. Kolekcjonerskie wydanie, które docenią fani Erosa na całym świecie. Album, który przez 16 tygodni z rzędu był na szczycie włoskich list sprzedaży płyt. Na całym świecie sprzedano ponad 9 milionów egzemplarzy, z czego 1,5 miliona w samych Włoszech.

„Dove c'è musica” uważany jest za symbol artystycznej dojrzałości Erosa Ramazzottiego, gdzie po raz pierwszy grał potrójną rolę: wokalisty, autora tekstów i producenta własnego materiału. Zabrał nas w cudowną podróż po 12 utworach, które podkreślały jego wybitność jako artysta, która poruszył całe pokolenia fanów. Pierwszy singiel promujący album - „Più bella cosa” otrzymał statuetkę MTV Europe Gold Awards w 1997 roku i stał się miłosnym hymnem dla milionów par na całym świecie.Równolegle z premierą winyla „Dove c'è musica” na polskim rynku ukazuje się jego hiszpański odpowiednik „Donde Hay Musica”. Oba albumy wydane są na dwóch niebieskich 180-gramowych winylach, dodatkowo zawierają unikatowy plakat z trasy koncertowej z 1996 roku.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!