Aktualności

06-08-2021-11:12:39

Nea & SHY Martin niczego nie żałują

Udostępnij! Tweetnij!

Po latach wspólnej pracy jako autorki piosenek dla innych artystów, wieloletnie przyjaciółki Nea i SHY Martin wydają „No Regrets” – letni hit, który początkowo chciały zachować dla siebie.

Materiały prasowe

„Ja, Nea i Victor Thell napisaliśmy «No Regrets» zeszłej wiosny i całkowicie zakochaliśmy się w tej piosence. Od jakiegoś czasu rozmawiałyśmy o nagraniu wspólnej piosenki i uznałyśmy, że ta będzie idealna”, zdradza SHY Martin.

Nagrywanie wokali w garderobie to tylko jedna z ich wielu wspólnych cech. Obie artystki pochodzą z małych wiosek w Szwecji, skąd udały się do szkoły muzycznej na północy kraju, a następnie dotarły aż do Los Angeles. Były powszechnie uważane za dwie z najbardziej cenionych autorów piosenek w kraju jeszcze zanim zostały solowymi artystkami. Dzięki własnym projektom artystycznym odniosły ogromny sukces i stały się częścią nowej generacji definiującej szwedzką muzykę pop w skali globalnej.

Nea mówi: „Jestem wdzięczna, że mogę odwiedzać miejsca takie jak LA i Londyn, gdzie miałam szczęście pracować z najlepszymi tekściarzami i artystami na świecie. LA jest niesamowite i daje równie niesamowite możliwości, ale może być też bardzo samotnym miastem. Dlatego tak miło było, kiedy znalazłam się tam w tym samym czasie co SHY Martin; spędzanie czasu z koleżanką z domu pomiędzy sesjami studyjnymi wiele dla mnie znaczyło.

Chciałyśmy nagrać teledysk do «No Regrets» z nutką euforii i lata, z atmosferą beztroski i podążania za nią. Niestety, nasz pierwszy pomysł na teledysk został nakręcony w najbardziej deszczowy dzień w Szwecji od 10 lat (JAK można w ogóle na coś takiego trafić???) i okazał się zbyt szary i smutny, by pasował do piosenki. Jedyne, co mogliśmy zrobić, to nakręcić nowy teledysk – tym razem w najcieplejszy dzień lata, podczas złotej godziny spędzonej w aucie, a na koniec naprawdę udało nam się poczuć, że niczego nie żałujemy”.

Artystka i autorka tekstów Nea wkroczyła w nowy rok mając za sobą ponad pół miliarda odtworzeń i sporo międzynarodowych nagród. W 2020 roku jej debiutancki singiel „Some Say” osiągnął nowe szczyty i był dziewiątym najczęściej odtwarzanym utworem w radiu w Europie, osiągając wysokie pozycje na listach przebojów – między innymi na pierwszym miejscu w Polsce. Jej pierwsza EP-ka „Some Say – EP” pojawiła się w czerwcu i zawierała takie single jak „Dedicated” i „Drunk Enough To”. Jesienią zeszłego roku Nea wystąpiła na największej w Hiszpanii gali muzycznej Los40 Awards, gdzie zdobyła nagrodę Dance of the Year i była nominowana do Breakthrough of the Year. Otrzymała również nominację do NRJ Awards we Francji w kategorii International Breakthrough of the Year.

Jako autorka tekstów, SHY Martin zdobyła ponad 2,5 miliarda streamów z utworami takimi jak „All We Know” (The Chainsmokers), „First Time” (Kygo z udziałem Ellie Goulding) oraz singlami dla Alana Walkera, Bea Miller i Bebe Rexhy. W 2016 roku napisała najczęściej odtwarzaną w tym roku piosenkę na Spotify w Szwecji, „The Ocean (ft. SHY Martin)” Mike’a Perry’ego. W 2017 roku zadebiutowała jako artystka nagrywająca, aby stworzyć swój własny świat dla swojej muzyki – kolekcji uzależniających i powiązanych z nią piosenek, które zdobyły ponad 1,1 miliarda streamów tylko w Spotify. Dzięki hitom takim jak „Keep You Mine” z NOTD, „The Ocean”, „Forget to Forget” i „Slow”, katalog utworów pozycjonuje SHY Martin jako jedną z największych szwedzkich artystek nowej generacji. W 2017 roku SHY Martin zdobyła główną nagrodę podczas Denniz Pop Awards. Billboard pisze o niej jako „bona fide mistrzyni podejścia «mniej znaczy więcej»”, natomiast PAPER Magazine uważa, że SHY jst „gotowa na sławę popu”.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: nea