Aktualności

08-10-2021-10:51:20

Trio Oden & Fatzo oficjalnie wydaje singiel „Lauren”

Udostępnij! Tweetnij!

Oden & Fatzo wychodzą na wprost oczekiwaniom fanów i wydają dziś utwór „Lauren”, który osiągnął ogromny sukces na YouTubie. Nie każdego dnia przebojem staje się bowiem utwór, który nie został jeszcze oficjalnie wydany.

Materiały prasowe

Wbrew nazwie, Oden & Fatzo tworzą trzy osoby: ten paryski undergroundowy kolektyw to potężna fuzja elektronicznego duetu na żywo Oden oraz DJ-a Fatzo, który  jakiś czas temu przypadkowo zaczął tworzyć muzykę i w ten sposób odkrył wybuchową energię uwalnianą, gdy występują jako grupa trzech osób.

Utwór „Lauren” powstał, gdy tata Fatzo chciał poznać różnicę między montażem a remiksem. Jak wyjaśnia DJ: „Aby mu pokazać, wziąłem piosenkę zespołu, którego słuchała moja była dziewczyna (Men I Trust), przyspieszyłem ją oraz dodałem rytm perkusji i skrzypce. Pokazałem to Oden, spodobało im się, a następnie dodali swoje tajne składniki”.

W listopadzie 2020 r. bootlegowa wersja utworu została przesłana na kanał YouTube wytwórni muzyki elektronicznej Novaj, co wywołało nieprzewidywalną falę zainteresowania. Całkowicie organiczny filmik zmontowany przez Oden & Fatzo powoli zbliża się do granicy 2 milionów, a zachwyceni słuchacze nieustannie błagają w komentarzach o komercyjne wydanie na platformach cyfrowych.

Dzięki urzekającemu rytmowi i nostalgicznej chwytliwości, „Lauren” Oden & Fatzo nadrabia wszystkie imprezowe noce stracone z powodu pandemii. To oda do ludzi tańczących w swoich domach i na ulicach, gdy koncerty, imprezy i sety na żywo nareszcie powracają. Jak mówi trio: „To piosenka o nadziei, wolności i imprezowej atmosferze w czasach, gdy nie można było nigdzie iść. Zdaje się, że była małą ucieczką dla wszystkich słuchaczy, w tym dla nas”.

Utwór otrzymał ogromne wsparcie w Wielkiej Brytanii, nie tylko pod nazwiskami takimi jak Franky Wah, Danny Howard, Pete Tong, Annie Mac, Jax Jones, Jodie Harsh, HUGEL, Bakermat, Cut Snake, Salomé Le Chat, Piem czy David Gausa. Został także entuzjastycznie przyjęty przez tłumy imprezowe. Z naszego doświadczenia wynika, że ludzie śpiewają razem na rave’ach stosunkowo rzadko. Za każdym razem, gdy graliśmy ten utwór w Anglii, publiczność śpiewała cały tekst, co tworzyło wyjątkowy moment komunii, którego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy. Po koncertach wiele osób przychodziło nam powiedzieć, że piosenka zaczarowała ich lato; to było naprawdę niesamowite”.

Wyjątkowa wersja „Lauren” od Oden & Fatzo jest już dostępna na wszystkich platformach cyfrowych.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!