Aktualności

12-11-2021-12:10:46

„Reprise” Moby’ego specjalne wydanie CD+ Blu-ray

Udostępnij! Tweetnij!

Najnowszy album Moby’ego Reprise został wydany w specjalnym wydaniu (Blu-ray + CD)

Materiały prasowe

Na Blu-ray znajdzie się pierwsze międzynarodowe wydanie filmu „Moby Doc” będącym 90-minutowym dokumentem poświęconym życiu i twórczości artysty. Specjalne wydanie zawiera ponad 70 minut ekskluzywnego materiału zza kulis, nagrań making-of oraz teledysków. Pełny album oraz dwa bonusowe utwory w dźwięku 3D Dolby Atmos

12 listopada 2021 roku ukazał się pierwszy album „Reprise” Moby'ego nagrany dla Deutsche Grammophon wydany w specjalnej edycji na Blu-ray. Nowe wydanie zawiera płytę CD z dwoma dodatkowymi utworami akustycznymi oraz płytę Blu-ray z uznanym przez krytyków filmem Moby Doc, nagraniami making-of, trzema teledyskami i pełnym albumem zmasterowanym w dźwięku Dolby Atmos. Do wydawnictwa została także dołączona grafika „Little Idiot” z autografem Mobiego.

„Moby Doc”  będzie po raz pierwszy wydany poza Ameryką Północną. Film został wyreżyserowany i zmontowany przez nagradzanego twórcę filmowego Roba Bralvera. Ten niecodzienny 90-minutowy dokument w narracji Moby'ego przedstawia refleksję artysty nad swoim burzliwym życiem osobistym i twórczością muzyczną – od czasów spędzonych w undergroundowych zespołach punkowych po sukcesy jako solowy artysta muzyki elektronicznej. Artysta opowiada swoją historię zmagań z uzależnieniem, przejścia na weganizm oraz działań aktywistycznych na rzecz praw zwierząt. Film zawiera wywiady z Davidem Lynchem i Davidem Bowie, a ponadto jest wypełniony niezwykłymi animacjami i materiałami archiwalnymi. Według Edge Media Network, „Moby Doc to film piękny, wspaniały i bolesny”. Natomiast Variety nazwało film „autoportretem, gorzką retrospekcją, sesją terapeutyczną, rozmyślaniami i surrealistycznym pakietem teledysków w jednym”.

Film dokumentalny oraz album audio wraz z dwoma bonusowymi utworami w wersjach akustycznych („Porcelain” i „New Dawn Fades” grupy Joy Division) zmasterowany w technologii Dolby Atmos to nie jedyne co znalazło się w specjalnej edycji wydania. Na płycie Blu- ray znalazł się także materiał zza kulis z udziałem Amythyst Kiah i Gregory'ego Portera pochodzący z nagrań „Natural Blues”, making-of teledysków do utworów: „Porcelain”, „The Lonely Night”, „Natural Blues”, „God Moving Over The Face Of The Waters”, „Why Does My Heart Feel So Bad??” oraz hołd dla Davida Bowiego „Heroes” (wszystkie z napisami w pięciu językach: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim). Ponadto wydanie zawiera teledyski do „Natural Blues”, „Why Does My Heart Feel So Bad?” oraz „Extreme Ways”.

Tworząc Reprise Moby wyselekcjonował wyjątkową kolekcję utworów z różnych albumów ze swojej 30-letniej kariery, a swoim kompozycjom nadał zupełnie nowe aranżacje na orkiestrę i instrumenty akustyczne. Album został nagrany z Budapest Art Orchestra i z fenomenalnym składem gościnnych artystów takich jak Amythyst Kiah, Gregory Porter, Jim James, Kris Kristofferson, Mark Lanegan, Nataly Dawn, Skylar Gray czy Víkingur Ólafsson. Album osiągnął szczyty list przebojów i zainteresowanie mediów na całym świecie podkreślając status Moby’ego jako jednej z największych i najjaśniejszych gwiazd muzyki elektronicznej. Magazyn American Songwriter wychwalał album za „porywającą orkiestrację”, a AllMusic pisał, że jest on niczym „tchnienie nowego życia w znajome hity”.

Moby jest uznanym muzykiem, wokalistą, autorem tekstów, producentem, DJ-em, fotografem i aktywistą. Jego albumy wielokrotnie pokrywały się platyną, a ich sprzedaż przekroczyła 20 milionów na świecie. Ten nominowany do nagrody Grammy artysta nieustannie przesuwa granice swojej twórczości muzycznej, a przełom zawdzięcza przełomowemu albumowi „Play”. Osiem przebojów Moby’ego znalazło się w pierwszej dziesiątce listy Billboard Dance Club Songs Chart. Artysta jest zagorzałym weganinem, orędownikiem praw zwierząt i pomocy humanitarnej, jak również autorem czterech książek, w tym kolekcji jego fotografii.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: moby