Aktualności

17-11-2021-12:21:30

Justin Bieber wyrusza w trasę po pięciu kontynentach z finałem w Krakowie

Udostępnij! Tweetnij!

Justin Bieber ogłosił Justice World Tour, wielką trasę koncertową, która potrwa od maja 2022 roku do marca 2023 roku i obejmie 5 kontynentów, 20 krajów oraz 90 występów. Finał tournée odbędzie się w Polsce. Kanadyjski gwiazdor 25 marca da show w krakowskiej Tauron Arenie.

Materiały prasowe

Justice World Tour będzie pierwszą trasą koncertową Justina Biebera od Purpose World Tour, która odbyła się w latach 2016 i 2017, i którą „Times of London” opisał jako zachwycającą. W ramach trasy Purpose wokalista wystąpił dla 2,7 miliona fanów, w tym dla 65 tysięcy podczas ostatniego koncertu na festiwalu British Summer Time Hyde Park w Londynie.

W Sylwestra 2020 Justin Bieber dał w Los Angeles pierwszy od 3 lat koncert, który był transmitowany w sieci. Dolar z każdego sprzedanego na show biletu zasilił konto fundacji Biebera.

Tytuł Justice World Tour nawiązuje oczywiście do ostatniej płyty Biebera „Justice”, która ukazała się w marcu 2021 roku i okazała się najchętniej streamowaną w 117 krajach. Album zgromadził 9 miliardów odsłuchów na całym świecie, a poprzedzające go single „Anyone”, „Lonely” i „Holy” miały przed premierą płyty 2 miliardy streamów. Kolejnym wielkim sukcesem okazała się piosenka „Peaches” z 2,5 miliardami streamów oraz przebój „Stay” - duet z The Kid LAROI, który osiągnął miliard odsłuchów w najkrótszym czasie w historii Spotify.

Justin Bieber, który rozpoczął karierę w wieku 13 lat, ma dziś 6 wydanych płyt, 32 rekordy Guinnessa, 21 nagród Billboard Music, 2 statuetki BRIT, 18 American Music Awards oraz 21 nagród MTV Europe Music. Sprzedał 80 milionów płyt, a w ubiegłym roku pobił rekord Elvisa Presleya jako najmłodszego wykonawcy z 8 płytami na szczycie zestawienia Billboardu. W sierpniu Justin Bieber został rekordzistą Spotify w największej liczbie słuchaczy miesięcznie, która przekroczyła 83 miliony. Niedawno Kanadyjczyk został uznany za artystę roku podczas MTV Video Music Awards. Obecnie jest w skali światowej artystą numer 1 zarówno na YouTube jak Spotify, co oznacza, że jest jedną z największych gwiazd popu XXI wieku.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!