Aktualności

23-11-2021-12:50:46

Trio half•alive zaprasza na herbatę

Udostępnij! Tweetnij!

Trio z Long Beach, half•alive, prezentuje nowy singiel „Hot Tea” wyprodukowany przez Davida Pramika (Lauv, Illenium, LANY) i OJIVOLTA (Kanye West, Jon Bellion, Halsey). Nowy utwór jest zapowiedzią pierwszej części albumu „Give Me Your Shoulders, Pt. 1”, który ukaże się już w lutym.

Materiały prasowe

Klip do singla został wyreżyserowany przez Josha Taylora, a choreografię przygotował JA Collective.Josh Taylor opowiada: „«Hot Tea» to głęboka tęsknota za dotykiem życia. Rozpaczliwe pragnienie kochania kogoś świętymi, troskliwymi rękami i bycia kochanym w zamian przez ludzi, Boga i jej stworzenie. Nakręciliśmy ten teledysk podczas trasy koncertowej, przedstawiając desperacką tęsknotę za plastikiem – materiałem, który jest prawie niewidoczny, a jednocześnie szczelny. Przynajmniej takie miałem wrażenie. Plastik to cienkie włókno, które zapobiega czystej ekspozycji na surowe składniki życia. Sztuczna, półprzezroczysta bariera dla serca, którą szarpię, aż nic z niej nie zostanie”.

Kontynuuje: „Nigdy wcześniej nie poruszaliśmy tematu miłości w naszych piosenkach. Album [«Give Me Your Shoulders, Pt. 1»] jest pod tym względem niezbadanym terytorium. Jest wrażliwy. Jest o człowieku i o Bogu. O tęsknocie za komfortem tego drugiego. O chowaniu się w ramionach i świadomości, że jest się bezpiecznym. «Give Me Your Shoulders» to miłość. Daje to, czego nie możesz unieść. Bezwarunkowo przyjmuje brzemię. Łączy się z autorem miłości i znajduje ukojenie dla twojej duszy”.

W ramach promocji nowego albumu, half•alive wkrótce wyruszą w trasę po Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii i Europie. 29 kwietnia wystąpią w warszawskim Palladium. Bilety już w sprzedaży.

„Hot Tea” podąża za utworami „Make of It”, „Summerland”, „Time 2” i „What’s Wrong”, które ukazały się w tym roku. „What’s Wrong” trafił na listę najczęściej dodawanych utworów w Alt Radio i zgromadził ponad 15,7 miliona odsłuchów na całym świecie. Zespół niedawno koncertował z Twenty One Pilots w ramach wyprzedanej trasy „Takeøver Tour”, która zakończyła się na początku tego miesiąca.Muzyka half•alive oddycha, ewoluuje, rośnie i zmienia się wraz z życiem tria, w którego skład wchodzą Josh Taylor (wokal), Brett Kramer (perkusja) i J Tyler Johnson (bas). half•alive oficjalnie zadebiutowali w 2017 EP-ką „3”, która wywołała szum dzięki sile „The Fall” i „Aawake At Night”. W ciągu następnego roku stworzyli „still feel.”, który otrzymał złoty certyfikat, wskoczył do pierwszej dziesiątki w Alt Radio i do tej pory zdobył ponad 276 milionów streamów na całym świecie. Teledysk do utworu przekroczył 10 milionów wyświetleń w ciągu dwóch miesięcy.

Trio wyprzedało swoją oficjalną debiutancką trasę koncertową w 2019 roku. Trasa obejmowała przystanki na głównych festiwalach muzycznych takich jak Lollapalooza, Outside Lands i Bumbershoot. W tym samym roku zespół zadebiutował w telewizji specjalnym wykonaniem „still feel.” u Jimmy’ego Kimmela oraz „Runaway” u Jamesa Cordena. W sierpniu 2019 roku wydali swój debiutancki album „Now, Not Yet”, który do tej pory zgromadził ponad 611 milionów streamów na całym świecie.

half•alive zostali wyróżnieni przez YouTube jako „Artist on the Rise”, a ich występy Vevo DSCVR „RUNAWAY” i „arrow” na żywo pokazują ich niesamowity kunszt twórczy. W zeszłym roku wydali EP-kę „in Florescence”, audiowizualny projekt, który zawierał orkiestrowe aranżacje 4 utworów z docenionego przez krytyków debiutanckiego albumu „Now, Not Yet”, a także teledyski do 3 z 4 piosenek.


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: