Aktualności

26-11-2021-11:47:47

Wyjątkowy koncert Stinga w pięknym Panteonie

Udostępnij! Tweetnij!

Z okazji premiery nowego albumu „The Bridge” i 50. rocznicy francuskiej rozgłośni radiowej FIP, Sting dał wyjątkowy koncert w paryskim Panteonie. Występ będzie transmitowany na ARTE Concert (jak również na facebookowym profilu i kanale YouTube stacji) w sobotę, 27 listopada, o godzinie 20:00 polskiego czasu. Dzień wcześniej koncertu będzie można wysłuchać na antenie FIP.

Materiały prasowe

Wyjątkowe wnętrze Panteonu, niecodzienne połączenie dziedzictwa architektury i popkultury, pomogło wydobyć nowe brzmienie zarówno z największych przebojów Stinga, jak i utworów z wydanej 19 listopada nowej płyty.

Z okazji 50-lecia radia FIP, Sting dał kameralny koncert w paryskim sanktuarium. W neoklasycystycznych wnętrzach wybrzmiały szlagiery z repertuaru The Police oraz solowe hity Stinga. Występ otworzyła poruszająca balladą „Shape of My Heart”, którą Sting napisał ze swym przyjacielem i gitarzystą, Dominikiem Millerem, który akompaniował mu podczas koncertu w Panteonie. Wokaliście towarzyszyli ponadto klawiszowiec Frédéric Renaudin, Rhani Krija na instrumentach perkusyjnych oraz Sophie Thiam i Othman Coradidi w chórkach. Artyści zagrali również utwory z „The Bridge”, w tym radosny „If It’s Love” i „Rushing Water”. Ważnym momentem koncertu było wykonanie piosenki „Fragile”, napisanej ku pamięci amerykańskiego inżyniera zabitego w 1987 roku przez Contras w Nikaragui. Sting, znany ze współpracy z francuskimi twórcami, był pierwszym artystą, który wystąpił w klubie Bataclan, rok po zamachu terrorystycznym, do którego doszło 13 listopada 2015 roku.

Sting - The Bridge (Deluxe)

Listen to The Bridge (Deluxe) by Sting.

więcej


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: sting