Aktualności

17-12-2021-12:22:44

Years & Years: nowa data premiery płyty

Udostępnij! Tweetnij!

Years & Years ogłosiło nową datę premiery płyty „Night Call” – krążek ukaże się 21 stycznia. Aby umilić oczekiwanie, Olly zaprezentował także teledysk do singla „Sweet Talker” ft. Galantis.

Materiały prasowe

Informację o przełożeniu daty premiery Olly Alexander ogłosił na oficjalnym Facebooku:

Na „Night Call”, poza singlem „Sweet Talker”, trafią również takie hity jak „Crave” i „Starstruck”. To nie koniec świetnych wiadomości dla fanów Years & Years. Olly Alexander będzie gospodarzem imprezy sylwestrowej w BBC1, podczas której jako goście specjalni pojawią się Kylie Minogue oraz Pet Shop Boys. Wystąpi także w świątecznym odcinku „The Great British Bake Off” wspólnie z koleżankami i kolegami z obsady świetnie przyjętego serialu „Bo to grzech”. Za rolę w produkcji Channel 4 (w Polsce dostępne w serwisie HBO GO), Olly otrzymał nominację w kategorii Najlepszy aktor do prestiżowej Critics Choice Awards.

„Sweet Talker” doczekało się surrealistycznego, zabawnego obrazka. Olly Alexander i ekipa przenoszą nas do współczesnej baśni. Jak mówi reżyserka Sophia Ray: - Zainspirowaliśmy się kultowymi tytułami takimi jak „Labirynt” czy „Jaś i Małgosia”. Słodka i mroczna opowieść zarazem, w której Olly zostaje uwięziony w zaczarowanym zamku przez tajemniczą i seksowną bestię. Koncept przewraca mityczną opowieść o królu Midasie do góry nogami, bo Olly znajduje magiczny miecz, za sprawą którego wszystko zamienia się w słodycze. Olly miał olbrzymi wkład kreatywny w estetykę, miał wspaniałe referencje, pełne odniesień do mody i fantasy. Moja ekscytacja projektem rozpoczęła się już na etapie tworzenia moodboardów. Wspólnie z Ollym dopracowaliśmy nasze pomysły i wcieliliśmy je w życie.

Od ikonicznej już okładki, przez taneczne bity i świeże brzmienie, „Night Call” to odświeżający nowy rozdział dla Years & Years. Na całej płycie Olly Alexander używa swojego artystycznego potencjału, by przekraczać granice bycia gwiazdą głównego nurtu. Muzyczną inspiracją były dla niego m.in. pionierskie postaci takie jak Sylvester czy ikony francuskiego house’u. Tematycznie Alexander sięgnął po fascynację postacią syreny, która zwodzi mężczyzn na pokuszenie. „Night Call” to między innymi album o poszukiwaniu miłości (lub kochanka), by ostatecznie stwierdzić, że najważniejsze jest odnalezienie siły w sobie samym. Ucieleśniając nową perspektywę charakteru – jak Ritchie w „Bo to grzech” – utwory napisane przez Olly’ego zacierają granice między fantazją i rzeczywistością. Łączą je jednak eksploracje życie queer. Hedonistyczne i eskapistyczne „Night Call” chwyta radość i oczekiwanie na wyjście na miasto, bo – jak mówi sam Olly: – Pisałem ten materiał z poziomu swoich czterech ścian. Chciałem znaleźć tak dużo przyjemności w muzyce, jak to tylko możliwe.

Jako Years & Years, Olly Alexander stał się jednym z najbardziej pionierskich wykonawców na współczesnej scenie popowej. Na koncie ma dwa świetnie przyjęte albumy, jest wokalistą, aktorem, ikoną mody i kulturalnym awangardzistą. Zdobył 5 nominacji do BRIT, a jego piosenki zgromadziły ponad 4,4 miliarda streamów. Alexander może pochwalić się także występami w tak prestiżowych salach jak O2 czy Wembley Arena. Jednocześnie Olly stał się nieustraszonym głosem pokolenia, poruszając publicznie kwestie zdrowia psychicznego czy problemów dotykających społeczności LGBTQ+. To wszystko doprowadziło go do nagrania „Night Call” – najważniejszej dotąd płyty Years & Years.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!