Aktualności

07-01-2022-10:57:57

Years & Years w remiksie Navosa

Udostępnij! Tweetnij!

Years & Years podgrzewa atmosferę przed premierą nowej płyty. Olly Alexander zaprezentował właśnie nowy remiks singla „Sweet Talker”, za który odpowiada pochodzący z Liverpoolu DJ i producent Navos. Nadchodzący album Years & Years – „Night Call” – ukaże się 21 stycznia.

Materiały prasowe

Remix „Sweet Talker” to kolejne przedsięwzięcie Olly’ego Alexandra w ostatnim czasie. W trakcie świątecznej przerwy wokalista był gospodarzem sylwestrowej imprezy w BBC1, gdzie gośćmi byli Kylie Minogue i Pet Shop Boys. Ponadto wystąpił w specjalnym, świątecznym odcinku „The Great British Bake Off” razem z kolegami i koleżankami z przełomowego serialu „Bo to grzech”.

Na „Night Call”, poza singlem „Sweet Talker”, trafią również takie hity jak „Crave” i „Starstruck”. Na całej płycie Olly Alexander używa swojego artystycznego potencjału, by przekraczać granice bycia gwiazdą głównego nurtu. Składająca się z 11 piosenek płyta to emocjonalne blizny i siniaki Olly’ego przefiltrowane przez fantazje i hedonizm. Niemal nie znajdziecie tu typowych ballad o złamanym sercu. Jest za to spora dawka szczerego zgorzknienia i melancholii oraz psychoseksualnej energii. Wspólnym mianownikiem jest postać syreny, która stała się główną inspiracją dla Alexandra. Muzyczną inspiracją były dla niego natomiast takie postaci, jak Sylvester czy ikony francuskiego house’u. Przyjmując nową perspektywę, niczym Ritchie w „Bo to grzech”, w nowych piosenkach Olly miesza rzeczywistość z fantazją, łącząc wszystko tematem odkrywania queerowego życia. Wypełniona po brzegi hedonizmem i eskapizmem płyta „Night Call” wyraża radość i niecierpliwość przed wyjściem w miasto. – Wszystko zrodziło się z fantazjowania, gdy tkwiłem w czterech ścianach – tłumaczy artysta. – Chciałem, żeby w tej muzyce było tak wiele przyjemności, jak tylko możliwe.

Jako Years & Years, Olly Alexander stał się jednym z najbardziej pionierskich wykonawców na współczesnej scenie popowej. Na koncie ma dwa świetnie przyjęte albumy, jest wokalistą, aktorem, ikoną mody i kulturalnym awangardzistą. Zdobył 5 nominacji do BRIT, a jego piosenki zgromadziły ponad 4,4 miliarda streamów. Alexander może pochwalić się także występami w tak prestiżowych salach jak O2 czy Wembley Arena. Jednocześnie Olly stał się nieustraszonym głosem pokolenia, poruszając publicznie kwestie zdrowia psychicznego czy problemów dotykających społeczności LGBTQ+. To wszystko doprowadziło go do nagrania najważniejszej dotąd płyty Years & Years - wypełnionej pozytywną energią, przewrotnej, eskapistycznej „Night Call”, która światło dzienne ujrzy 21 stycznia.źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!