Aktualności

27-05-2022-08:47:34

„Top Gun: Maverick” – ścieżka dźwiękowa z filmu już dostępna!

Udostępnij! Tweetnij!

Top Gun: Maverick”: film już w kinach, a w sklepach i serwisach cyfrowych dostępna jest ścieżka dźwiękowa z dzieła, które zbiera rewelacyjne recenzje oraz reakcje widzów.

Materiały prasowe

Na ten sequel musieliśmy czekać ponad 35 lat, ale warto było. „Top Gun: Maverick jest nie tylko rewelacyjnym filmem, ale także – w opinii wielu krytyków i widzów, którzy mieli już okazję obejrzeć dzieło – przebija pierwszą część!

„Top Gun: Maverick”: szybszy, głośniejszy i lepszy od oryginału. (...) w ścieżce dźwiękowej, w której mamy zarówno nową Lady Gagę, jak i mnóstwo ejtisowych brzmień, które miło wprowadzają w nostalgiczny nastrój - Karolina Stankiewicz, WP Film

Scenę tę, nakręconą niczym najlepszy teledysk lata, w rytm skocznego utworu grupy OneRepublic „I Ain’t Worried”, najlepiej określa angielski przymiotnik „wholesome”, który można tłumaczyć zarówno jako „swojski”, jak i „pełnowartościowy” czy pełen ciepłych uczuć. Taka właśnie jest ta sekwencja, jak i cały film Kosinskiego - Michał Kaczoń, RadioZet.pl

Na koniec chciałbym jeszcze wspomnieć o muzyce skomponowanej przez Hansa Zimmera i Harolda Faltermeyera. Znakomicie wpisuje się w charakter filmu i podbija emocje w wielu scenach. Do tego jest wymieszana z rockowymi utworami, które wszyscy dobrze znamy i bez których nie wyobrażamy sobie tego filmu – „Won’t Get Fooled Again” zespołu The Who czy „Great Balls of Fire” wykonane teraz przez Milersa Tellera - Dawid Muszyński, NaEkranie.pl

„Top Gun” z 1986 pokochano nie tylko za zapierające dech w piersi sceny powietrznych akrobacji czy pełnego zawadiackiego wdzięku Toma Cruise’a, ale również za ścieżkę dźwiękową. Kompozycje z tamtego soundtracku, jak również piosenki stworzone specjalnie na potrzeby filmu, biły wszelkie rekordy popularności. „Top Gun: Maverick” również może poszczycić się muzycznymi perełkami.

Jedną z nich jest pierwszy singiel promujący cały soundtrack, czyli epickie „Hold My Hand” Lady Gagi. Artystka wyprodukowała utwór wspólnie z BloodPop© i Benjaminem Rice’em. Magazyn „Vanity Fair” z miejsca ogłosił, że piosenka daje Lady Gadze czołowe miejsce w wyścigu po Oscara.Kolejną zapowiedzią albumu z muzyką z „Top Gun: Maverick” było przepełnione radością „I Ain’t Worried” OneRepublic. Utwór wyprodukowali Ryan Tedder, Brent Kutzle, Simon Oscroft i Tyler Spry. OneRepublic wykona piosenkę w dniu premiery filmu i ścieżki dźwiękowej w programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”.Połączenie klasyków z pierwszej części, nowych piosenek i utworów skomponowanych na ścieżkę dźwiękową sprawia, że „Top Gun: Maverick” odzwierciedla przeszłość, teraźniejszość i przyszłość jednocześnie. Wielbiciele filmu z 1986 będą zachwyceni ponowną obecnością „Danger Zone” Kenny’ego Logginsa czy nową wersją „Great Balls of Fire” – tym razem w wykonaniu Milesa Tellera, który w nowym filmie wciela się w rolę syna Goose’a. Na album trafiły nowe kompozycje Lorne’a Balfe’a, Harolda Faltermeyera i Lady Gagi oraz Hansa Zimmera. Pełna tracklista poniżej.

Producent Jerry Bruckheimer przyznaje: – Album kontynuuje muzyczne dziedzictwo rozpoczęte przez „Top Gun” w 1986 roku. Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że Lady Gaga i OneRepublic użyczyli swoich kreatywnych sił, by nadać temu kultowemu, uwielbianemu soundtrackowi nowoczesnego wymiaru.„Hold My Hand” przewija się przez cały film. To także powrót Lady Gagi do komponowania muzyki filmowej. W 2018 roku artystka odniosła olbrzymi sukces za sprawą piosenek do kinowego przeboju „Narodziny gwiazdy”. Soundtrack ten zapewnił gwieździe Oscara, cztery Grammy, nagrodę BAFTA, Złoty Glob i Critics’ Choice Award.

W „Top Gun: Maverick” Pete „Maverick” Mitchell (Tome Cruise) po ponad 30 lat służby jako jeden z najlepszych pilotów w marynarce jest dokładnie tam, gdzie powinien być – przekracza kolejne granice jako nieustraszony pilot testowy i nie walczy o awanse, które mogłyby go uziemić. W pewnym momencie dostaje wezwanie, by powrócić do szkoły Top Gun. Jego zadaniem jest wyszkolenie najlepszych absolwentów do wykonania misji, która sprawia wrażenie niewykonalnej. Wśród kursantów znajduje się m.in. porucznik Bradley Bradshaw (Miles Teller), pseudonim „Rooster”, syn tragicznie zmarłego przyjaciela Mavericka, Nicka „Goose’a” Bradshawa. Maverick musi zmierzyć się z niepewną przyszłością i skonfrontować się z duchami przeszłości, a także głęboko skrywanymi strachami. Kulminacją jest misja, która wymaga najwyższych poświęceń.

„Top Gun: Maverick” – ścieżka dźwiękowa:

1. Main Titles (You’ve Been Called Back to Top Gun)

2. Danger Zone by Kenny Loggins

3. Darkstar

4. Great Balls of Fire (Live) by Miles Teller

5. You’re Where You Belong / Give ‘Em Hell

6. I Ain’t Worried by OneRepublic

7. Dagger One is Hit / Time to Let Go

8. Tally Two / What’s the Plan / F-14

9. The Man, the Legend / Touchdown

10. Penny Returns – Interlude

11. Hold My Hand by Lady Gaga

12. Top Gun Anthem
Lady Gaga, OneRepublic, Hans Zimmer - Top Gun: Maverick (Music From The Motion Picture)

Listen to Top Gun: Maverick (Music From The Motion Picture) by Lady Gaga, OneRepublic, Hans Zimmer.

więcej
źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!