Aktualności

01-06-2022-13:45:08

Måneskin w pełnym akcji teledysku do „Supermodel”

Udostępnij! Tweetnij!

Podbijające świat gwiazdy rocka, Måneskin, prezentują niecierpliwie wyczekiwany teledysk do swojego najnowszego singla „Supermodel”. Premiera klipu jest następstwem wiadomości o zdobyciu przez zespół drugiej platyny w Wielkiej Brytanii dla ich poprzedniego hitu „Beggin’”.

Materiały prasowe

Nakręcony w Londynie i wyreżyserowany przez Bedroom Projects (The 1975) i Bena Chappella (Arctic Monkeys, Nine Inch Nails), teledysk przedstawia Måneskin wystylizowanych w Gucci, obsadzonych we własnym scenariuszu do przebojowego singla „Supermodel”. Łącząc klasyczne elementy Tarantino i Hitchcocka, zespół doskonale oddaje nastrój piosenki i zabawny tekst, gdy rozwija się seria katastrofalnych wydarzeń.

Måneskin mówi: „Chcieliśmy oddać hołd naszym ulubionym filmom z lat 90. w teledysku do «Supermodel». Staraliśmy się uchwycić kinowy klimat enigmatycznej postaci w utworze i chcieliśmy, aby obraz to odzwierciedlał. Po tym, jak wpadliśmy na ten pomysł, ściśle współpracowaliśmy z reżyserami i Benem, aby odtworzyć ujęcia i sekwencje z naszych ulubionych filmów z lat 90. Świetnie się bawiliśmy, kręcąc go w Londynie i grając zabawne sceny, które przypominały nam detektywistyczny film”.

Bedroom Projects komentuje: „Klip Måneskin był projektem, który został zainspirowany mieszanką filmów z lat 90., takich jak «Biegnij Lola, biegnij», «Wściekłe psy», a także Hitchcock i trochę Hollywood lat 50”.

„Ten klip powstał po tygodniu siedzenia przy basenie w Los Angeles, gdy zespół przeglądał magazyny Vogue z lat 90. i rozmawiał o ulubionych filmach z lat 90.”, wyjaśnia Ben Chappell. „Staraliśmy się przemycić do teledysku jak najwięcej małych odniesień”.

Wyprodukowany wraz z Maxem Martinem i jego zespołem singiel ukazał się na początku maja, a zespół zadebiutował z nim podczas wyjątkowego występu na Konkursie Piosenki Eurowizji. Rockowy hymn przesiąknięty Kalifornią jest oparty na postaciach, które poznali podczas pobytu w LA. „Chcesz spędzać czas z tą supermodelką, ale możesz wpaść w kłopoty. To jak papierosy: kochasz je, ale wiesz, że cię zabiją”, opisał Måneskin w swoim ostatnim okładkowym wywiadzie dla NME Big Read.

Zespół otworzy światową trasę „LOUD KIDS TOUR” 31 października wyprzedanym koncertem w Seattle. Europejska część trasy rozpocznie się w 2023 roku. Już za niecały rok, bo 12 maja, Måneskin wystąpi dla polskich fanów na wyprzedanym Torwarze.

Dzięki ich surowemu, energetycznemu brzmieniu Måneskin przywrócili rock’n’roll na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia. W tej chwili zespół ma ponad 5 miliardów streamów na wszystkich platformach cyfrowych. Z nowym singlem „Supermodel”, Måneskin nadal utwierdza nas w przekonaniu, że jest jednym z najbardziej ekscytujących zespołów rockowych naszych czasów.

Zespół rozgrzeje się przed trasą po Ameryce Północnej podczas występów na tegorocznych festiwalach, w tym Lollapalooza, Reading & Leads, Summer Sonic Festival, Rock in Rio, Aftershock i nie tylko. Po roku sukcesów, z 10 diamentowymi krążkami, 185 platynowymi i 42 złotymi, Måneskin są najczęściej słuchanymi włoskimi artystami na świecie na Spotify. W zeszłym roku podbili Wielką Brytanię przebojami „I Wanna Be Your Slave” i „Beggin’”, stając się pierwszym włoskim zespołem, który w tym samym czasie umieścił dwa kawałki w Top 10 w UK. Piosenka „I Wanna Be Your Slave” może się również pochwalić szaloną wersją – wydaną 6 sierpnia współpracą z Iggy Popem. Ich nadchodząca europejska trasa wyprzedała się w ciągu dwóch godzin. Måneskin da swoje europejskie występy w kultowych miejscach, w tym w londyńskiej O2 Arena, Accor Arena w Paryżu i w berlińskiej Mercedes Benz Arena.

Osiągnięcia zespołu obejmują podwójną nominację do BRIT Awards 2022 dla „Międzynarodowej grupy” i za „Międzynarodową piosenkę”, a także nagrodę MTV European Music Awards za „Best Rock”, pierwszą w historii wygraną dla włoskiego artysty w kategorii międzynarodowej. Ich triumf w Stanach Zjednoczonych był równie imponujący. W ciągu zaledwie 2,5 miesiąca ich wizyty, Måneskin dali przełomowe występy w Bowery Ballroom (NYC) i The Roxy (LA) i otrzymali ogromne wsparcie platform społecznościowych, ogólnokrajowego radia i zaproszenie na otwarcie slotu The Rolling Stones w Las Vegas. Dali także wiele przełomowych występów telewizyjnych, takich jak The Tonight Show, Ellen, The Voice i American Music Awards.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: maneskin