Aktualności

03-06-2022-10:26:54

Harry Styles i „Harry’s House” podbijają świat

Udostępnij! Tweetnij!

Rolling Stone ujął to idealne – „Harry Styles wie, jak sprawić, że poczujesz się jak w domu”!

Materiały prasowe

Cieszący się uznaniem krytyków nowy album „Harry’s House” znalazł się na szczycie list przebojów na całym świecie i nie przestaje bić rekordów. To bez wątpienia największy debiut tego roku! W Polsce zarówno album jak i singiel „As It Was” osiągnęły oficjalnie złoty status!„Harry’s House” zadebiutował na 1. miejscu w Stanach Zjednoczonych na liście Billboard 200 z ponad 521,5 tys. sprzedanych egzemplarzy w ciągu tygodnia. To trzeci z rzędu solowy debiut Harry’ego na 1. miejscu, czyniący go pierwszym męskim artystą z Wielkiej Brytanii, który zadebiutował na 1. miejscu na liście Billboard 200 z pierwszymi trzema albumami. Ponadto Harry osiągnął największy tydzień sprzedaży dla solowego artysty z Wielkiej Brytanii, odkąd Nielsen Music zaczął śledzić dane o sprzedaży w 1991 roku.

Ten wyjątkowy debiut w USA to tylko jeden z wielu sukcesów, bo płyta „Harry’s House” cieszy się międzynarodowym uznaniem. Zarówno album jak i singiel „As It Was” osiągnęły już złoty status w Polsce, a krążek plasuje się obecni na 1. miejscu w ponad 17 krajach: w Kanadzie, Niemczech, Francji, Australii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Szwecji, Nowej Zelandii, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Norwegii, Finlandii, Hiszpani i Danii. „Harry’s House” to także najlepiej sprzedający się album 2022 roku w Wielkiej Brytanii.„W «Harry’s House» jest 13 pokoi, a każdy z nich jest udekorowany innym układem pysznych harmonii i złożonej instrumentacji”, podsumował American Songwriter. Nic więc dziwnego, że Harry osiągnął także rzadkie dublety na listach przebojów w wielu krajach – zarówno „Harry’s House”, jak i „As It Was” znalazły się jednocześnie na szczycie list albumów i singli w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech, Australii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Nowej Zelandii, Szwajcarii i Belgii.

W Stanach Zjednoczonych singiel „As It Was” powraca na 1. miejsce listy Billboard Hot 100 już czwarty tydzień z rzędu, a Harry debiutuje trzema dodatkowymi piosenkami w Top 10 („Late Night Talking”, „Music For a Sushi Restaurant” i „Matilda”), z pełnym albumem w pierwszej trzydziestce. Tym samym Harry dołącza do The Beatles, którzy dokonali tego przez pięć tygodni w 1964 roku jako jedyny brytyjski zespół w historii z czterema kawałkami równocześnie na Hot 100 Top 10.

Co więcej, Harry jest dopiero trzecim w historii artystą, który zajmuje całą Top 3 listy singli w Wielkiej Brytanii – główny singiel „As It Was” pozostaje na 1. miejscu, awansując o ósmy tydzień jako najdłużej okupujący szczyt listy singiel tego roku. Resztę brytyjskiego Top 3 zajmują „Late Night Talking” i „Music For a Sushi Restaurant”. W Australii Harry dominuje na listach singli ARIA z wszystkimi 13 utworami z nowego albumu w Top 15, bijąc zupełnie nowy rekord. Harry stał się również pierwszym artystą w historii listy ARIA, który ma jednocześnie cztery utwory w Top 10 i bije rekord największej dziesiątki hitów, z ośmioma utworami w Top 10.„As It Was” pozostaje największą piosenką na świecie – to już ósmy tydzień na 1. miejscu na liście Billboard Global 200, przedłużając jego panowanie jako największy singiel 2022 roku i zdobywając najwięcej tygodni na 1. miejscu dla brytyjskiego artysty w historii listy przebojów.

„Harry’s House” bije również rekord nowoczesności pod względem sprzedaży albumów winylowych w ciągu pierwszych 3 dni od premiery, sprzedając 182 tys. egzemplarzy, pokonując poprzedni rekord 114 tys. ustanowiony w zeszłym roku przez „Red” Taylor Swift. W Wielkiej Brytanii winyl sprzedał się w 36 tys. egzemplarzy, stając się najlepiej sprzedającym się winylem tego stulecia, bijąc poprzedni rekord zespołu ABBA wynoszący 29 tys. egzemplarzy. Album sprzedał się również lepiej niż reszta listy albumów winylowych Top 40 w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu, zdobywając tytuł najszybciej sprzedającego się albumu 2022 roku oraz złoty certyfikat w ciągu tygodnia. W Australii odnotowano największą sprzedaż w ciągu tygodnia od początku listy albumów winylowych w 2019 roku, wyprzedzając „The Slow Rush” Tame Impali.Harry uczcił wydanie albumu specjalnym koncertem One Night Only w nowojorskiej UBS Arenie, wykonując po raz pierwszy nowy album, a następnie zagościł w londyńskiej O2 Academy Brixton.  Użytkownicy Apple Music mogą ponownie przeżyć nowojorski koncert dzięki nagraniu koncertu w Nowym Jorku jako przedsmak wyprzedanej trasy „Love On Tour” po stadionach i arenach na całym świecie.

Już w przyszłym miesiącu, 18 lipca, Harry wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie!


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!