Aktualności

20-06-2022-11:49:16

Legendarny Babyface współpracuje z pokoleniem nowych gwiazd r&b

Udostępnij! Tweetnij!

Legendarny wokalista, kompozytor i producent – Babyface – połączył siły z sensacją r&b, Ellą Mai. Efektem ich współpracy jest utwór „Keeps On Fallin’”.

foto: P Music Group

Utwór wykorzystuje sample z kawałka „Can We Talk” Tevina Campbella, który został napisany przez Babyface’a, a wyprodukowany przez Daryla Simmonsa.

Babyface, a tak naprawdę Kenny Edmonds, to jeden z najbardziej utytułowanych twórców w historii muzyki. Ma na koncie 12 nagród Grammy (oraz 79 nominacji) i jest jedynym producentem, który wygrał statuetkę za produkcję cztery razy, w tym trzy z rzędu (1995-97). Do tej pory nikt nie przebił tego wyniku. Babyface jest współzałożycielem legendarnej wytwórni LaFace, która wydawała takie gwiazdy jak Usher, Toni Braxton, TLC, Outkast czy P!nk.

Na dorobek Babyface’a składają się m.in. multiplatynowe albumy „Tender Lover” (1989), „For The Cool in You” (1993) oraz „The Day” (1996) i hity takie jak „Tender Lover”, „Never Keeping Secrets”, „When Can I See You” czy „Every Time I Close My Eyes”. W 2014 wydał nagrodzony Grammy album „Love, Marriage & Divorce” z Toni Braxton. Na koncie ma współpracę i/lub piosenki dla takich gwiazd jak Bobby Brown, Boyz II Men, Eric Clapton, Madonna, Beyonce, Ariana Grande, Mary J Blige, Celine Dion, Aretha Franklin, George Michael, Michael Jackson, Justin Bieber, Phil Collins, Janet Jackson, Chaka Khan, Anita Baker, Faith Evans, Jay Z, Stevie Wonder, Chris Brown, John Mayer, Lionel Richie, Michael Bolton, Kenny G, Lil Wayne, Luther Vandross, Barbara Streisand, Puff Daddy, Bruno Mars i wielu innych.

Obecnie Babyface współpracuje z nowym pokoleniem gwiazd, w tym m.in. SZA, Kehlani, Ari Lennox czy Ellą Mai. Na koncie ma ponad 800 mln sprzedanych egzemplarzy płyt i ponad miliard streamów. Współtworzył 125 hitów z Top 10, 42 #1 z list r&b i 16 #1 hitów popowych. Współprodukował także nagrodzony Oscarem utwór „When you Believe” zaśpiewany przez Whitney Houston i Mariah Carey.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!