Aktualności

20-07-2022-07:57:00

Queen „Greatest Hits” z rekordowym wynikiem sprzedaży

Udostępnij! Tweetnij!

Queen „Greatest Hits” to pierwszy album w historii Official Charts w Wielkiej Brytanii, który sprzedał się w nakładzie 7 mln egzemplarzy. Brian May i Roger Taylor czują się zaszczyceni z powodu rewelacyjnego wyniku.

Materiały prasowe

Brytyjska legenda rocka, Queen, po raz kolejny przechodzi do historii – tym razem za sprawą sukcesu w zestawieniu Official Charts w Wielkiej Brytanii. Kompilacja „Greatest Hits” przekroczyła 7 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Oryginalnie składanka ukazała się w 1981 roku i jest najlepiej sprzedającym się albumem wszech czasów w UK. Na wydawnictwo trafiły takie klasyki jak „We Will Rock You”, „Don’t Stop Me Now” czy „Bohemian Rhapsody”.

Wynik 7 milionów egzemplarzy to połączenie sprzedaży fizycznej, oficjalnych pobrań oraz streamów.

W 2014 album „Greatest Hits” był pierwszym albumem w Wielkiej Brytanii, który przekroczył liczbę 6 milionów egzemplarzy. Popularność katalogu Queen jest ponadczasowa i została dodatkowo wzmocniona przez serwisy cyfrowe. Składanka ma 1,26 miliarda streamów w UK, a najpopularniejszy utwór z wydawnictwa – „Bohemian Rhapody” – przekroczył wynik 240 mln streamów.

Wydawnictwo niedawno świętowało także swój tysięczny (!) tydzień w zestawieniu Official Albums Chart. Queen stało się pierwszą brytyjską grupą w historii, która osiągnęła ten wynik.

W rozmowie z OfficialCharts.com, gitarzysta Brian May przyznaje: - Przychodzimy do Was z radosnymi wieściami: „Greatest Hits” Queen sprzedało się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy. Ta sztuka nie udała się nikomu innemu przed nami. Żaden album nie osiągnął takiego wyniku. Bardzo dziękujemy i doceniamy.

Roger Taylor dodaje: - Brytyjscy słuchacze ze swoim niesamowitym gustem, sprawili, że „Greatest Hits” stało się najlepiej sprzedającym się albumem w historii. Dziękujemy wszystkim. Przyjmujemy to wyróżnienie z pokorą i zaszczytem. Kłaniamy się nisko.

Prezes Official Charts Company, Martin Talbot, komentuje: - To naprawdę fantastyczne osiągnięcie zespołu Queen. Sprzedać 7 mln egzemplarzy jednego krążka, wszystko za sprawą legendarnego „Greatest Hits”. W momencie premiery, czyli w 1981 roku, tego typu kompilacje były jeszcze rzadkością i były zarezerwowane wyłącznie dla najpopularniejszych zespołów. Płyta ta znajduje się w jednym na cztery gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii. Nie ulega wątpliwości, że olbrzymi sukces tego wydawnictwa zredefiniował koncepcję albumów z największymi hitami danego wykonawcy. 

Informacja o rekordzie zbiegła się z ogłoszeniem koncertowego filmu „Rhapsody Over London” nagranego przez Queen i Adama Lamberta. Występ zarejestrowany w London O2 Arena z wyprzedanej europejskiej trasy zadebiutuje na platformie streamingowej Kiswe 24 lipca. W ramach streamu będzie można obejrzeć także sesję Q&A z udziałem Briana, Rogera i Adama, którzy porozmawiają zza kulis przedostatniego koncertu tournée (Tampere, Finlandia).

„Rhapsody Over London” będzie niepowtarzalną okazją do przeżycia zachwycającego show Queen, na który złożyło się 28 utworów. Wszystko w hołdzie dla dziedzictwa Freddie’ego Mercury’ego. Więcej informacji tutaj.

W czerwcu do sprzedaży trafił wyjątkowy box „The Platinum Collection” – po raz pierwszy na winylu. To zestaw trzech kompilacji „Greatest Hits” na 6 kolorowych LP. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana lub kolekcjonera!

The Platinum Collection

The Platinum Collection - Queen, tylko w empik.com: 699,99 zł. Przeczytaj recenzję The Platinum Collection. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!

więcej


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: queen