Aktualności

22-08-2022-12:17:42

Ikona jazzu i R&B Boney James wydaje „Detour”

Udostępnij! Tweetnij!

Boney James, ikona jazzu i R&B, zapowiada 18. studyjny album. „Detour” ukaże się 23 września nakładem Concord Records. Już teraz można posłuchać pierwszego singla „Bring It Back” z gościnnym udzilem Dontae Winslowa.

foto: Describe The Fauna

Wydawnictwo zawierające 10 utworów to subtelny zwrot stylistyczny, który opiera się na komercyjnym sukcesie płyty „Solid” z 2020 roku, najwyżej notowanej płyty Jamesa na listach przebojów, która dotarła do pierwszej dziesiątki listy Billboard 200.

Na albumie „Detour”, poza wspomnianym wcześniej Winslowem, usłyszymy także pięciokrotną zdobywczynię nagrody Grammy Lalah Hathway, której wokal został nagrany w dużej mierze w domowym studiu Boneya w Los Angeles (perkusja oraz instrumenty perkusyjne zostały nagrane w renomowanym studio Sunset Sound).

Album został wyprodukowany przez Boneya przy współudziale popularnego autora tekstów/producenta, Jairusa „J-Mo” Mozee (Anderson .Paak, Nicki Minaj, Anthony Hamilton). Dodatkowo na płycie znaleźli się tacy muzycy jak klawiszowiec Tim Carmon (Eric Clapton), perkusista Omari Williams i basista Alex Al, uznany perkusjonista Lenny Castro oraz gitarzyści Big Mike Hart i Paul Jackson Jr.

– Wszyscy byliśmy w rozjazdach przez ostatnie kilka lat – mówi Boney, nawiązując do tytułu płyty „Detour”. – Ten album odzwierciedla wpływ jaki obecne czasy wywarły na mnie i moją muzykę.

Podczas swojej 30-letniej kariery Boney James wydał 18 albumów studyjnych z czego płyty „Seduction” (1995), „Sweet Thing” (1997) i „Body Language” (1999) pokryły się złotem. W 2015 roku, album Boneya „futuresoul” przez 11 tygodni znajdował się na szczycie Billboard Contemporary Jazz Chart i był najlepiej sprzedającym się albumem współczesnej muzyki jazzowej w 2015 roku. Boney zdobył cztery nominacje do Grammy, dwie nominacje do NAACP Image Award i Soul Train Award, a tuzin jego albumów wylądował na pierwszym miejscu listy Billboard Contemporary Jazz Album. W współpracował z takimi artystami R&B i soul jak Raheem DeVaughn, Faith Evans, George Benson, George Duke, Dwele, Al Jarreau, Philip Bailey, Anthony Hamilton, Jaheim, Eric Benét, Dave Hollister, Stokley Williams, Kenny Lattimore czy Angie Stone.

Nowy singiel Boney Jamesa „Bring It Back” jest już dostępny na platformach streamingowych.

Studyjny album Jamesa Detour ukaże się 23 września nakładem Concord Records. Detour zostanie wydany także na winylu 13 stycznia 2023 roku

„Detour” – lista utworów:

1. Detour

2. Bring It Back Featuring Dontae Winslow

3. Sway

4. Memphis

5. Tribute

6. Coastin’ Featuring Lalah Hathaway

7. The Loop

8. Northern Lights

9. Intention

10. Blur


źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: