Aktualności

13-01-2023-09:57:00

Måneskin i Tom Morello w wyczekiwanym singlu „Gossip”

Udostępnij! Tweetnij!

foto: Fabio Germinario)

Måneskin i Tom Morello przeszli samych siebie. Uwielbiany na całym świecie zespół właśnie wydał singiel „Gossip” z udziałem legendarnego Morello, znanego m.in. z Rage Against The Machine, Audioslave oraz Bruce Springsteen And The E Street Band.

Måneskin, Tom Morello - GOSSIP (feat. Tom Morello)

Listen to GOSSIP (feat. Tom Morello) by Måneskin, Tom Morello.

więcej

Singiel jest zapowiedzią nadchodzącego albumu „RUSH!”, który jest dostępny w przedsprzedaży. Premiera już 20 stycznia.

Zespół komentuje współpracę z Morello: „Ogromne doświadczenie Toma Morello pozwoliło nam wziąć wskazówki, jak tworzyć utwory bez nadmiernego myślenia. Żadne słowa nie wyrażą naszej wdzięczności za dołączenie do nas w tym kawałku. To zaszczyt dla całego zespołu!” – mówi Damiano.

„[Tom Morello] wniósł trochę Rage do Måneskin!” – Ethan

„Tom jest jednym z najwspanialszych muzyków, których słucham i od których praktycznie od zawsze się uczę. Gra z nim była spełnieniem moich marzeń. To najważniejszy moment tego niesamowitego roku!” – Thomas

„Piosenka zaczęła się od riffu, który Thomas napisał jakiś czas temu. Długo go trzymaliśmy i wciąż do niego wracaliśmy. A potem dołączyła do nas ikona, Tom Morello, który wniósł coś ekstra do klasycznego brzmienia Måneskin” – Vic

Tom Morello dodaje: „Kiedy usłyszałem, że istnieje rock’n’rollowy zespół z Włoch, który robi na świecie furorę, nie mogłem w to uwierzyć. Zobaczyłem później, jak grają na żywo i byłem zachwycony. Są głośni, seksowni i ROCKOWI! Zasługują na to, by być jednym ze sztandarów rock’n’rolla młodszego pokolenia. Jammowałem z nimi w ich studio w Hollywood. To świetny zespół – wszyscy świetnie grają, piszą świetne piosenki, są blisko ze swoją publicznością, a sposób, w jaki grają na żywo… ich tłum wprost SZALEJE! Wszystko to wygląda jak niektóre z największych zespołów lat 90.”.

Wyprodukowany głównie przez Maxa Martina i Fabrizio Ferraguzzo album został nagrany w LA, Włoszech i Tokio. Zawiera wcześniej wydane single „Supermodel”, niesamowity „Mammamia” oraz ostatni singiel „The Loneliest” – odę do klasycznych oldschoolowych ballad rockowych.

Lista utworów „RUSH!”:

1. Own My Mind

2. Gossip (feat. Tom Morello)

3. Timezone

4. Bla Bla Bla

5. Baby Said

6. Gasoline

7. Feel

8. Don’t Wanna Sleep

9. Kool Kids

10. If Not For You

11. Read Your Diary

12. Mark Chapman

13. La Fine

14. Il Dono Della Vita

15. Mammamia

16. Supermodel

17. The Loneliest

Dzięki surowemu, energetycznemu brzmieniu Måneskin przywrócił rock’n’rolla na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat zwycięzcy Eurowizji później podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia.

Zamów album Måneskin „Rush!”źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!