Aktualności

16-05-2024-22:01:00

"Rozbrat" - Robert Cichy i Natalia Nykiel odsłaniają kolejną ulicę w projekcie ’’Spacer po Warszawie’’’

Udostępnij! Tweetnij!

Materiały prasowe

Natalia Nykiel, autorka i wykonawczyni utworu oraz Robert Cichy, kompozytor i producent, odsłaniają nowy singiel z projektu „Spacer po Warszawie". Po wcześniejszych singlach takich jak „Nowolipki” w wykonaniu Ani Dąbrowskiej, „Grzybowska” w wykonaniu Magdy Dubrowskiej oraz „Miodowa” w wykonaniu Baranovskiego, teraz przyszedł czas na ulicę „Rozbrat".

To piosenka o zakochanej kamienicy, która czeka na swoje-go lokatora... Ta ulica kojarzy mi się z wieczorami nad Wisłą i najpiękniejszą wiosną. Ale i z tym, jak szybko ten okres wybuchu zieleni i kwiatów przemija i w mgnieniu oka wszystko potrafi się zmienić.

Natalia Nykiel o utworze: „Rozbrat”

Charakter singla podkreślają partie instrumentalne wykonane na mandolele i gitarze dobro przez Roberta Cichego, skrzypcach przez Mateusza Smoczyńskiego, kontrabasie przez Wojciecha Pulcyna i perkusji przez Huberta Gasiula.

„Spacer po Warszawie” to projekt muzyczny stworzony we współpracy z Narodowym Centrum Kultury, Robertem Cichym oraz zaproszonymi artystami. Album składa się z dziesięciu utworów, które zostały napisane i wykonane przez wybitnych artystów takich jak Ania Dąbrowska, Robert Gawliński, Natalia Nykiel, Baranovski, Kev Fox, Piotr Zioła, Karolina Czarnecka, Barbara Wrońska, Magda Dubrowska i Ugorna. Każdy z utworów nosi nazwę jednej ze stołecznych ulic, tworząc tym samym wyjątkową trasę spaceru po Warszawie.

Premiera albumu zaplanowana jest na 12 lipca br. Dodatkowo projekt „Spacer po Warszawie” będzie można zobaczyć i posłuchać podczas warszawskiej odsłony Męskiego Grania.

więcej


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!