Aktualności

28-06-2024-17:00:00

Funky Beatz i Krzesimir Dębski zapraszają do Wilkowyi, czyli niezwykła współpraca dwóch pokoleń muzyków. Posłuchaj "Your Love (Pogoda w Wilkowyjach Edit)", remiksu melodii z "Rancza"

Udostępnij! Tweetnij!

"Your Love (Pogoda w Wilkowyjach Edit)" to piosenka, która połączyła dwa pokolenia artystów funkcjonujących na skrajnych muzycznych biegunach - Funky Beatz, młodego DJ-a i producenta, oraz Krzesimira Dębskiego, cenionego kompozytora, wirtuoza i dyrygenta.

Materiały prasowe

Główna melodia to znany wszystkim motyw z serialu "Ranczo". Połączenia znajomo brzmiącego saksofonu z elektronicznymi syntezatorami sprawia, że mamy do czynienia z przyjemnym, bujającym letniaczkiem, idealnym na wieczory pełne gwiazd.

więcej

Utwór "Your Love (Pogoda w Wilkowyjach Edit)" kryje niesamowitą historię i udowadnia, jak wielką siłę ma wiara w swoje cele oraz marzenia.

Funky Beatz, 26-letni polski DJ i producent muzyczny, od zawsze zafascynowany serialem "Ranczo" pewnego dnia wpadł na pomysł, aby zrobić pewien eksperyment i na kanwie melodii pana Krzesimira Dębskiego stworzyć zupełnie nowy utwór. Tak też się stało. Zaprezentowane na TikToku demo piosenki rozpaliło polską publiczność (ponad 2 miliony wyświetleń i zainteresowanie gwiazd "Rancza", Artura Barcisia i Cezarego Żaka), która oznaczała stacje radiowe, prosząc, a wręcz domagając się emisji. Bardzo szybko demo stało się viralem i dzięki managementowi Dustyvibez, Funky Beatz trafił do swojego idola czyli pana Krzesimira Dębskiego. - To jest fenomenalne - zróbmy to oficjalnie – skwitował wielokrotnie nagradzany twórca. Autor kompozycji z kultowego  "Rancza" nie tylko dał pełną zgodę na wykorzystanie znanego w całej Polsce motywu, ale spotkał się z Funky Beatz w studiu, gdzie nagrali żywe instrumenty. Tak właśnie powstał singiel "Your Love (Pogoda w Wilkowyjach Edit)", w którego promocję Dębski postanowił się aktywnie zaangażować.

Funky Beatz, czyli Maciej Pustkowski, to 26-letni polski DJ i producent muzyczny. Jego największy przebój "Make Me Jealous" zgromadził ponad 10 milionów odsłuchów na Spotify. W szeroko rozumianym internecie zasłynął za sprawą remiksów starszych utworów, do których ma ogromny sentyment i które kojarzą mu się z czasami jego rodziców.

Krzesimir Dębski to wybitny polski kompozytor, uznany dyrygent, a także wirtuoz jazzowych skrzypiec i pianista. Znany jest przede wszystkim z licznych i cieszących się dużą popularnością kompozycji muzyki filmowej. Prof. dr hab. Krzesimir Dębski jest ponadto wykładowcą kompozycji i aranżacji na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. W dorobku ma ponad 70 utworów symfonicznych i kameralnych. Napisał także 4 koncerty fortepianowe i 3 skrzypcowe oraz skomponował muzykę do ponad 100 filmów fabularnych i dokumentalnych m.in.: „Kingsajz”, „Ogniem i mieczem”, „W Pustyni i w Puszczy”, „Tam i z powrotem”, „Stara Baśń”, „1920 Bitwa Warszawska”, „Wojna światów” (2020) i seriali telewizyjnych („Klan”, „Złotopolscy”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Matki żony i kochanki”, „Ranczo”). W  2000 roku Dębski otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii „Kompozytor Roku” oraz nagrodę Międzynarodowej Akademii Filmowej „Philip Award” za muzykę do filmu „Ogniem i Mieczem”.


Sprawdź i kup bilet:źródło: Materiały prasowe

Udostępnij! Tweetnij!