Aktualności

28-02-2009-02:16:24

Nowy utwór Wilków na MTV Unplugged

Udostępnij! Tweetnij!

27 lutego zespół Wilki zarejestrował koncert MTV Unplugged. Grupa wykonała 20 utworów w specjalnych, akustycznych aranżacjach w warszawskim Studio Buffo.

Wilki fot. Marcin Zięba/MTV

W repertuarze znalazły się największe hity zespołu oraz cover nagrania "Heart of Gold" Neila Younga. Zespół wykonał również premierowy numer "Bogowie zimni jak kamień", który powstał z myślą o "MTV Unplugged Wilki".

Zgodnie z tradycją, wykonawcy biorący udział w MTV Unplugged zapraszają na scenę gości specjalnych, którzy wykonują z nimi wybrane piosenki. Do Wilków dołączyła Kasia Kowalska, która w duecie z liderem zespołu - Robertem Gawlińskim - wykonała przebój "Cień w Dolinie Mgieł". Drugą artystką była Reni Jusis, która zagrała na fortepianie i zaśpiewała w kawałku "Beniamin".

Pełna lista utworów z koncertu "MTV Unplugged Wilki":
"Fajnie, że jesteś"
"Na zawsze i na wieczność"
"Elli Lama Sabachtani"
"Słońce pokonał cień"
"Zostać mistrzem"
"Jeden raz odwiedzamy świat"
"Atlantyda łez"
"Bohema"
"Cień w Dolinie Mgieł" (gość specjalny: Kasia Kowalska)
"Bogowie zimni jak kamień"
"Love Story"
"Folkowy"
"Beniamin" (gość specjalny: Reni Jusis)
"Ja ogień, ty woda"
"Heart of Gold" (cover utworu Neila Younga)
"Here I am"
"Baśka"
"N'Avoie"
"Son of the Blue Sky"

Telewizyjna premiera koncertu będzie miała miejsce w MTV Polska w kwietniu. "MTV Unplugged Wilki" zostanie również wydane na CD i CD/DVD.

Wilki to trzeci polski wykonawca, który wystąpił w ramach cyklu MTV Unplugged. Pierwszą artystką, która wykonała swoje największe utwory w wersjach "bez prądu" jesienią 2006 była Kayah. Rok później w ramach MTV Unplugged wystąpił zespół Hey.

Udostępnij! Tweetnij!