Aktualności

30-11-2010-12:43:56

Chałupnicza sesja Foo Fighters

Udostępnij! Tweetnij!

Grupa Foo Fighters pracuje nad nowym albumem. Sesja, która odbywa się w garażu wokalisty, Dave'a Grohla, zostanie uwieczniona na filmie.

Foo Fighters fot. Sony BMG

Siódmy longplay kapeli powstaje pod okiem Butcha Viga, który współpracował z Grohlem przy "Nevermind" Nirvany.

- To było w pokoju hotelowym w Perth, kiedy byłem na trasie z Them Crooked Vultures - wspomina frontman. - Pisałem jakąś nową piosenkę i pomyślałem, że powinniśmy nakręcić dokument o nagrywaniu nowej płyty Foo i dodać nieco historii zespołu. Zamiast rejestrować materiał w jakimś drogim studiu z wypasionym sprzętem, pomyślałem, że fajnie by było znów spotkać się z Butchem i odkurzyć stare analogowe urządzenia i ustawić je w garażu. I tak zrobiliśmy. Dosłownie wyprowadziłem swój minivan i kosiarkę z garażu, wstawiliśmy perkusję, poustawialiśmy mikrofony i uszczelniliśmy drzwi, żeby sąsiedzi nie wezwali gliniarzy.

Na krążku gościnnie pojawia się Krist Novoselic, czyli dawny basista Nirvany. Zagrał on na basie i akordeonie w utworze zatytułowanym "I Should Have Known". - To chyba najmroczniejszy utwór w zestawie - zdradził Grohl. Z kolei w numerze "Dear Rosemary" usłyszymy Boba Moulda z "Hüsker Dü". Na płytę trafią ponadto nagrania "A Matter Of Time," "White Limo" i "These Days". Ostatni z kawałków jest zdaniem Dave'a najlepszym, jaki kiedykolwiek napisał.

Następcy "Echoes Silence Patience & Grace" z września 2007 roku należy spodziewać się w pierwszej połowie 2011 roku. Latem zespół będzie występował na festiwalach w Europie.

Udostępnij! Tweetnij!