Aktualności

31-12-2010-11:26:52

Jubileuszowe wznowienia Queen

Udostępnij! Tweetnij!

1 stycznia katalog grupy Queen przechodzi do Universal Music Group. Przyszły rok, to także 40-lecie powstania brytyjskiej formacji.

Queen fot. Universal Music Polska

Z okazji jubileuszu ukażą się zremasterowane edycje klasycznych, studyjnych albumów kwartetu. W wersji elektronicznej będą one dostępne już od 1 stycznia 2011 roku. Jako pierwsze zostaną wznowione "Greatest Hits" i "Greatest Hits 2", których premiera zaplanowana jest na 10 stycznia przyszłego roku.

W marcu w sprzedaży pojawi się pierwszych pięć studyjnych longplayów: "Queen", "Queen II", "Sheer Heart Attack", "A Night At The Opera" oraz "A Day At The Races". Wydanie kolejnych planowane jest na czerwiec i wrzesień przyszłego roku.

Wszystkie płyty zostały na nowo zremasterowane przez Boba Ludwiga. Każdy album ukaże się w kilku formatach: w postaci pojedynczego CD, limitowanej edycji dwupłytowej oraz w wersji elektronicznej. Wersja limitowana, wzbogacona o 5 dodatkowych nagrań oraz komentarz audio dotyczący powstawania każdego z utworów, będzie dostępna na rynku tylko przez rok. W lipcu, w 40. rocznicę powstania Queen, ukaże się, limitowana, remasterowana edycja "Platinum Collection" (łączne wydanie "Greatest Hits 1, 2 & 3").

Przypomnijmy, że działalność zespołu Queen w oryginalnym składzie przerwała śmierć wokalisty, Freddiego Mercury'ego w 1991 roku.

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Queen