Aktualności

01-04-2009-03:28:01

Metallica: Jason Newsted zamiast Roberta Trujillo

Udostępnij! Tweetnij!

Już za kilka dni Metallica wprowadzona zostanie do Rock and Roll Hall of Fame. Obecny basista zespołu, Robert Trujillo, nie będzie miał jednak okazji się wykazać.

Metallica fot. Universal Music Polska

- Moja rola będzie bardzo skromna - wyjaśnia muzyk. - Zamierzam pojawić się, dobrze wyglądać w garniturze, pokazać się z rodziną, odebrać nagrodę i wygłosić ładną mowę.

Tę wersję zdaje się potwierdzać dawny basista kapeli, Jason Newsted. Część muzyczną zespół zamierza przygotować w swym najsłynniejszym składzie. - Lars powiedział mi, że to ja mam z nimi grać, że Robert w ogóle nie wystąpi - zdradził były członek kwartetu. - Od razu zapytałem, jak on się na to zapatruje, ale Ulrich zapewnił mnie, że Robert nie ma nic przeciwko i na uroczystość pójdzie jako fan. Chce zobaczyć Metallicę z okresu "czarnego albumu". Wszyscy się na to zgadzają, więc dajmy czadu!

Impreza odbędzie się 4 kwietnia w Cleveland. Legendy metalu wprowadzi basista Red Hot Chili Peppers, Flea. Innymi wyróżnionymi wykonawcami będą Run-D.M.C., Jeff Beck, Bobby Womack i Little Anthony & The Imperials.

Dyskografię Metalliki zamyka album "Death Magnetic", który ukazał się we wrześniu 2008 roku. Ostatnia płyta nagrana z Newstedem to "ReLoad" z listopada 1997 roku.
Udostępnij! Tweetnij!