Aktualności

26-09-2011-17:48:17

Spoken Word Stage na FreeFormFestival

Udostępnij! Tweetnij!

W tym roku FreeFormFestival zaprezentuje po raz pierwszy scenę Spoken Word, na której wystąpią brytyjscy i polscy slamerzy.

Miss Kittin fot. Isound Labels

- Spoken Word to autor i jego tekst - czytamy w komunikacie organizatorów. - Spoken Word to bezpośrednia konfrontacja twórcy z publicznością. Spoken Word to poezja. W Polsce Spoken Word zaistniał dzięki slamom poetyckim - skrzyżowaniu poezji i performance'u, stawiającemu na pierwszym miejscu kontakt poety z ludźmi, którzy słuchają jego wierszy.

Na Spoken Word Stage zaprezentują się Harry Baker - dziewiętnastolatek okrzyknięty w tym roku europejskim mistrzem slamu oraz Deborah Stevenson, która jest poetką i wykładowcą na Nottingham University, a jej wiersze opublikował Louis Vuitton. Nasz kraj reprezentować będą natomiast Weronika Lewandowska, Kamila "Daisy Kowalsky" Janiak, Grzegorz "Estragon" Bruszewski, Mateusz Andała i Roman Boryczko.

Muzycznymi gwiazdami będą Mr. Oizo, Villa Nah, Does It Offend You, Yeah?, Yuksek, Red Snapper, Vitalic, Miss Kittin, Aeroplane, múm, Lamb i The Streets.

7. edycja FreeFormFestival dobędzie się 14 i 15 października w kompleksie Soho Factory.

Udostępnij! Tweetnij!