Aktualności

16-04-2009-10:19:46

Steve Hackett gwiazdą festiwalu Ino-Rock

Udostępnij! Tweetnij!

Steve Hackett a także Nosound, Indukti i After uświetnią tegoroczną edycję Ino-Rock. Impreza odbędzie się 12 września w Teatrze Letnim Parku Solankowego w Inowrocławiu.

Steve Hackett to jeden z najwybitniejszych rockowych gitarzystów i kompozytorów, mających wyjątkowy styl, który nieśmiertelną sławę zdobył jako muzyk legendy rocka progresywnego, grupy Genesis, z jej klasycznego okresu. Jest samoukiem, który zaczynał od grania na harmonijce i fascynacji bluesem, by w wieku lat 12 chwycić za gitarę. Hacketta uważa się za wynalazcę techniki tapping, którą później spopularyzował Eddie van Halen. Jest też uznanym gitarzystą klasycznym i ma w dorobku wysoko cenione płyty nagrane na tym instrumencie. Jak sam mówi: "Zawsze uważałem, że jedna połowa mnie urodziła się do grania akustycznego, zaś druga do grania rockowego. W obu stylach gram z jednakowo wielką pasją".

W 1977 roku Steve zdecydował się na opuszczenie Genesis i skoncentrowanie się na karierze solowej (pierwszą płytę autorską wydał dwa lata wcześniej), która trwa do dziś, obejmuje kilkadziesiąt albumów i wiele koncertów na całym świecie oraz współpracę z wieloma wybitnymi muzykami. Steve występował również w Polsce, na kameralnym, akustycznym koncercie w Trójce i z całym zespołem w krakowskiej Hali Wisły. Miał również okazję do występów i nagrań z Londyńską Orkiestrą Kameralną oraz Królewską Orkiestrą Filharmoniczną.

Warto wspomnieć, że połowie lat 80. XX wieku Steve wraz z inną legendą rocka progresywnego, Steve'em Howe'em z Yes i Asia stworzył supergrupę GTR, która mogła pochwalić się singlem w Top 10 Billboardu.

Program festiwalu:
After - 17.30
Indukti - 18.45
Nosound- 20.15
Steve Hacket Band- 22.00

Ceny biletów:
do 30 sierpnia - 90 złotych
od 31 sierpnia - 100 złotych

Bilety w sprzedaży od 20 kwietnia na Rockserwis.pl, a także w punktach sprzedaży Ticketpro w całej Polsce oraz Shortcut w Warszawie (Traffic) i Wrocławiu (Firlej).Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: , Steve Hackett