Aktualności

26-05-2009-03:03:35

Specjalny koncert Tiltu w Jarocinie

Udostępnij! Tweetnij!

Tegoroczny Festiwal w Jarocinie (17-19 lipca) uświetni specjalny, jubileuszowy występ grupy Tilt.

Koncert, który zaplanowano na 18 lipca będzie miał wyjątkowy charakter. W tym roku mija bowiem 30 lat od momentu, kiedy nazwa pojawiła się na ustach fanów. Na scenie oprócz stałego składu pojawią się dwaj muzycy, których działalność odcisnęła silne piętno na historii Tiltu - Franz Dreadhunter i Gogo Szulc. Ponadto dwaj goście specjalni - Wojtek Konikiewicz i Janek Głowacki.

Prawdziwą atrakcją będzie też specjalny set, nawiązujący do kultowego filmu "Fala". Dokument, nakręcony przez zmarłego w ubiegłym roku Piotra Łazarkiewicza, został zrealizowany podczas Festiwalu Muzyków Rockowych Jarocin '85. Tilt (którego występ i piosenki też znalazły się w filmie) zaprosił muzyków, którzy wspólnie z grupą wykonają kawałki z tego obrazu. Będą to Pawła "Guma" Gumola (wokalista grupy Moskwa), Olaf Deriglasoff (eks-Dzieci Kapitana Klossa) oraz Robert Brylewski i Darek "Maleo" Malejonek (którzy w 1985 tworzyli formację Izrael).

Przypomnijmy, iż udział w tegorocznym Festiwalu w Jarocinie potwierdzili między innymi: Animal Collective, Editors, Bad Brains, I AM X, New Model Army, Armia, Ignite, Myslovitz, Acid Drinkers, Happysad, Czesław Śpiewa, Reverox, Rockaway oraz The Black Tapes.

Ceny wejściówek przedstawiają się następująco:
do 30 czerwca:
bilety jednodniowe w cenie 59 złotych
karnety trzydniowe w cenie 89 złotych

po 30 czerwca:
bilety jednodniowe w cenie 69 złotych
karnety trzydniowe w cenie 99 złotychUdostępnij! Tweetnij!